Uygun fiyatlı Android modelleri daha iyi fotoğraf çekecek

0

Google, geçen ay yaptığı açıklamada Android Go işletim sistemine sahip telefonların sayısının 100 milyonu geçtiğini açıkladı. Şirket aynı zamanda bu işletim sistemine sahip uygun fiyatlı Android modelleri için Camera Go isimli özel bir kamera uygulamasına da tanıttı. Pixel modellerindeki Google Camera, uygun fiyatlı Android’ler için biraz kırpıldı ve ortaya Camera Go çıktı.

Camera Go’da Portre Modu ve Çeviri gibi bazı Google Camera özellikleri yer alıyor. Şimdi ise görünüşe göre, bu özelliklere bir yenisi eklenecek: HDR.

Uygun fiyatlı Android modelleri için sevindiren haber

XDA Developers tarafından ortaya çıkarılan bilgiye göre, HDR modu da Camera Go kullanıcılarına sunulacak. Bu mod otomatik olarak kullanılabileceği gibi açık ya da kapalı şekilde de kullanılacak.

HDR özelliği ile yapılan çekimlerde, aynı fotoğraf birkaç farklı pozlama ile çekilir. Daha sonra HDR yardımı ile karanlık ve aydınlık noktaların gözümüze daha hoş göründüğü bir fotoğraf oluşturulur ve bu fotoğraf bize sunulur. Bunun yazılım algoritmalarıyla yapıldığı için tabii ki hesaplama gücü oldukça önemli. Android Go işletim sistemli modellerde HDR’nin nasıl uygulanacağı şimdiden merak konusu oldu. Ancak Google, sorunsuz bir şekilde çalışması için daha düşük bir kare sayısını tercih edebilir.

Şimdilik HDR seçeneği aktif değil. Fakat, Google’ın düşük bütçeli telefonlar için HDR özelliğini gündemine alması oldukça sevindirici.

Cevap bırakın