Uygun fiyatlı, 5G’li: Samsung Galaxy A42 geliyor

0

5G destekli akıllı telefonların adını sık sık duymaya başladık. Samsung da hem amiral gemisi hem de orta sınıf modellerinde bu teknolojiyi destekleyen seçenekleri karşımıza çıkardı. Ancak Güney Koreli teknoloji devi, henüz son kozunu oynamamış gibi görünüyor. Uygun fiyatlı 5G destekli Galaxy A42 için ilk haberler geldi.

Samsung Galaxy A42 geliyor

Başta da söylediğimiz gibi Samsung’un iki farklı segmentte de 5G destekli modelleri bulunuyor. Amiral gemisi tarafında Galaxy S20 5G modelini, orta segmentte ise Galaxy A51 ve Galaxy A71 modellerini sayabiliriz. Tabii, 5G teknolojisi günden güne daha sık konuşulurken, 5G destekli modellerin sayısının da artacağı aşikar. Son olarak SamMobile tarafından ortaya atılan iddiaya göre ise Samsung, 2021 yılının başlarında karşımıza yeni bir 5G destekli model ile çıkacak. Bu modelin diğerlerinden farkı ise daha uygun fiyatlı olması olacak.

Galaxy A42

İddialara göre telefonda 128 GB’lik bir dahili depolama alanı kullanılacağı söyleniyor. Ayrıca tabii ki yalnızca 5G desteği ile gelmeyecek. Telefonun 4G versiyonu da pazarlardaki yerini alacak.

Bir diğer iddia ise telefonun renk seçenekleri ile ilgili. Buna göre, seçenekler arasında gri, siyah ve beyaz bulunacak.

A Serisi’nin yeni üyesi hakkında şimdilik çıkan bilgiler sınırlı. Ayrıca en azından yıl sonuna kadar bu telefonu görmeyi beklemiyoruz. Ancak, ilerleyen zamanda daha fazla sızıntının karşımıza çıkacağını da söyleyebiliriz.

Cevap bırakın