Uydu alıcısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Uydu alıcısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

0

Son dönemde TV’lerde yaşanan hızlı gelişme uydu alıcılarını da etkiledi. Hızlı bir şekilde analog yayınlar tamamen ortadan kalktı ve dijital yayınlara geçildi. Tam dijital yayınlara geçildi derken HD ve 4K gibi teknolojilerin de hayatımıza girmesiyle birlikte önümüze birçok farklı seçenek çıktı. Tüm bu seçeneklerin yanına internet üzerinden yapılan IP TV adı verilen yayınlar da eklenince seçeneklerin sayısı iyice arttı. Bu yazımızda uydu alıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken hususları ve çeşitli uydu alıcısı önerilerimizi size aktarmaya çalışacağız.

Uydu alıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri yazılım güncellemeleridir. Yazılım desteği sayesinde cihazınız uzun bir süre boyunca güncel kalır ve yayınları izlemede daha az sorun yaşarsınız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise uydu alıcınızı satın aldığınız yerin ve markanın sağladığı destektir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda karşınızda muhatap bulmanız açısından buna dikkat etmenizde büyük fayda bulunur. Diğer taraftan ihtiyaçlarınızı da iyice belirlemeniz ürününüzü seçerken kolaylık sağlar. Sadece uydu yayınlarını alsın diyorsanız işiniz kolay. Ancak akıllı bir televizyonunuz yoksa televizyonunuza akıllı özellikler katacak bir uydu alıcısı seçebilirsiniz. Bu sayede internete bağlanmaktan oyun oynamaya kadar farklı özellikler de elde edebilirsiniz. Uydu alıcısı almayı düşünüyorsanız sizin için belirlediğimiz birkaç seçeneğe birlikte bakalım.

GOLDMASTER Ultra 4K Android Uydu Alıcısı

Biraz önce de bahsettiğimiz televizyonunuzu akıllandıran uydu alıcılarındın biri GOLDMASTER Ultra 4K Android Uydu Alıcısı. Android 5.1 işletim sistemine sahip olan bu uydu alıcı 4K görüntü kalitesini evinize getiriyor. Bu uydu alıcısı sayesinde sadece uydu yayınlarını değil IP TV yayınlarını izleyebiliyor, Google Play’den indirdiğiniz uygulamaları kullanabiliyor ve indirdiğiniz film ve dizileri de rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. 3 farklı USB girişi, 1 adet mikro SD kart girişi, LAN bağlantı noktası, HDMI çıkışı ve akıllı kart yuvası sayesinde geniş bir kullanım imkanı sunuyor.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_goldmaster-ultra-4k-android-uydu-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-1172974.html

goldmaster-4k

NEXT MINIX 2000 HD Dijital HD Uydu Alıcısı

Listemizin ikinci sırasında NEXT’in Minix 2000 HD dijital uydu alıcısı var. Uydu yayınlarını Full HD olarak izleyebilmenizi sağlayan tamamıyla yeni baştan tasarlanan uydu alıcısı, pratik kurulum ve kullanım aşaması ile uydu yayınlarını ekranınıza getiriyor. Next 2000 HD, çanak antene gerek duymadan IP TV yayınlarını izleme olanağı tanıyor. Cihazın üzerinde bir adet HDMI çıkış, CVSB, 1 adet Smartcard, 2 adet USB bağlantı noktası, mini A/V çıkışı ve Ethernet girişi yer alıyor.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_next-m%C4%B1n%C4%B1x-2000-hd-dijital-hd-uydu-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-1171410.html

next-2000

SUNNY AT 16024 Uydu Alıcısı

Yukarıda bahsettiğimiz ürünler benim ihtiyaçlarımın çok üzerinde ben daha basit bir şey arıyorum diyorsanız Sunny’nin AT 16024 modelini gözden geçirebilirsiniz. Sunny AT 16024 hızlı kanal geçişleriyle ve kolay kurulumuyla televizyonunuzu Full HD olarak (televizyonunuz destekliyorsa) keyifli bir şekilde izlemenizi sağlıyor. Ayrıca üzerinde bulunan USB girişi sayesinde USB belleğinizi kullanarak film ve dizi izleyebiliyorsunuz. Kaydetme, oynatma ve bekletme özelliklerinin yanı sıra PVR kayıt özelliği de bulunuyor.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sunny-at-16024-uydu-al%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-1184506.html

sunnysunny

 

Cevap bırakın