Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetUSB’siz Windows Format Atma Yöntemi! En Kolay Yöntemi Açıklıyoruz...

  USB’siz Windows Format Atma Yöntemi! En Kolay Yöntemi Açıklıyoruz…

  Bilgisayarlarımız üzerinde format atma Windows çıktığı günden bu yana hep kafamızı karıştıran işlemler arasında yer alır. Sürekli yapmadığımız bir işlem olduğu için ne kadar iyi bilseniz bile yine de yardım almamız gerekebilir.

  Windows işletim sistemine sahip bilgisayarımıza format atmak her ne kadar kolay gibi gözükse de riskleri içinde barındıran bir işlemdir. Bu işlemi yaptığınızda verilerinizin silinebileceğini ve bu işlemin geri dönüşünün olmayabileceğini unutmamanızda fayda var.

  USB’siz format atma yöntemini açıkladığımız makalemiz içerisinde sizler için USB veya optik disk olmadan nasıl format atabileceğinizi anlatacağız. Sizler için en kolay yöntemi seçtik.

  Bilgisayarlarımız kullandıkça yavaşlayabiliyor. Kullandığımız yazılımlardan dolayı sorunlar çıkartabiliyor. Hele bir de çok fazla yazılım kullanıyorsanız bunları tek tek silme yerine temiz bir Windows işletim sistemi için format atma işlemini tercih edebilirsiniz.

  Bilgisayarınız temizlemek için birçok birçok yazılım bulunuyor. Gereksiz dosyaları temizleyenler veya arka plandaki uygulamaları temizleyen yazılımlara her zaman erişmeniz mümkün. Fakat bu programların çoğu ücretli veya reklam içeren yazılımlar. Bazen de bu yazılımları kullanmak temiz bir format atmak kadar iyi bir performans gösteremiyor. Hal böyle olunca bilgisayarı formatlamak en kolay yöntem olarak karşımızca çıkıyor. Fakat format atmak biraz meşakkatli bir iş. Her ne kadar uzaktan kolay gibi gözükse de harici bir Windows diskinin yer alması gerekiyor. Bu disk USB bellek veya bir optik disk olabilir.

  Format Atma İşleminin Risklerini Unutmayın, Verileriniz Silinebilir!

  Bu yöntemimizde ise sizler için bilgisayarınıza format atmak için herhangi bir disk kullanmadan bu işlemi gerçekleştirme yöntemini anlatacağız. Unutmayın, temiz format atmak, yani bir disk kullanarak format atmak her zaman daha avantajlı olacaktır.

  Fakat daha önce herhangi bir bilgisayara format atmadıysanız, sizlere anlatacağımız, Windows’un ayarları üzerinden yapabileceğiniz bu sıfırlama işlemi sayesinde, çok daha kolay ve pratik bir şekilde bilgisayarınızı temizleyebileceksiniz. Bu işlemlere başlamadan önce bilgisayarınızın verilerinin silineceğini unutmayın. Bu yüzden yedekleme işleminizi yapmanızı öneriyoruz.

  USB’siz Format Atma Yöntemi

  – Windows Ayaları’na Gidin
  – Kurtarma Ekranı’na Giriş yapın!

  Söz konusu ekrana giriş yaptığınızda “Bu Bilgisayarı Sıfırla” ibaresini göreceksiniz. “Başlayın’a” tıkladığınızda açılan pencerede “Her şeyi Kaldır” seçeneğine tıklayın.

  Windows format atma 1

  Bu ekranda karşımıza iki seçenek çıkıyor. “Yerel Yeniden Yükleme” seçeneğine tıkladığınızda var olan Windows’unuz yeniden yüklenecek. “Veriler temizlensin mi?” seçeneğini aktif ettiğinizde, USB’siz format atma yöntemi başarılı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Tek yapmanız gereken size sunulan seçenekleri iyi okumanız ve isteğinize göre cevap vermeniz.

  windows format atma 2

  Fakat bu süreçte eğer bilgisayarınızda önemli verileriniz varsa bu verilerin silineceğini unutmayın, Tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Dikkatli olmalısınız!!!

  Windows format atma 3

  Bu sebepten bu yönteme başlamadan önce bilgisayarınızdaki önemli verilerinizin yedeklemesini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Siz de bu yöntemle USB’siz format atma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  Windows format atma 4

  Sizlere anlattığımızda USB’siz format atma yöntemi işleminde herhangi bir sorun yaşarsanız, yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. En kısa sürede cevap vermeye çalışacağız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN