USB desteğine sahip ilk sabit disk Seagate Innov8

0

seagate

Sabit disk ve depolama çözümleri üreten ABD merkezli Seagate, USB üzerinden çalışan dünyanın ilk sabit diski Innov8’i duyurdu. Farklı bir güç kaynağına veya adaptöre gerek duyulmaksızın USB üzerinden çalışan 8 TB kapasiteli aygıt, USB 3.1 teknoloji sayesinde hızlı veri aktarımı da vaat ediyor.

Seagate Dashboard adlı güvenlik yazılımının önyüklü halde geldiği modelde ayrıca 200 GB Microsoft OneDrive bulut depolama alanı da hediye olarak sunuluyor. Ek olarak bir backup programı olan Lyve da ürünle birlikte ücretsiz olarak gelen özellikler arasında.

İki yönlü kullanım

Donanım ürünleri anlamında son dönemdeki dikkat çeken modellerden biri olan Seagate Innov8, tasarımıyla da iddialı. Yatay veya dikey olarak kullanımı mümkün. Böylelikle yerden de tasarrufun önünü açıyor. Endüstrinin saygın tasarım ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülü sahibi tasarımında farklı hatları ve sofistike detaylar da ön planda.

Fiyatı belli oldu

Donanım dünyasında özellikle sabit diskleri ile öne çıkan markalardan biri olan Seagate’ın yeni modeli için belirlenen ABD fiyatı 349 dolar şeklinde. Satışlarına başlanacağı net tarih belirtilmiş değil, ancak Nisan ayı itibarıyla potansiyel tüketicilerle buluşması bekleniyor. Türk pazarında yer alıp yer almayacağı, satış tarihi ve fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Bu konudaki detaylar geldiğinde haber güncellenecektir.

Cevap bırakın