Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımUSB-C Adaptör Kullanarak PC ve Mobil Cihazlarınıza Yeni İşlevler Kazandırın

  USB-C Adaptör Kullanarak PC ve Mobil Cihazlarınıza Yeni İşlevler Kazandırın

  Eskiden paralel ve seri port gibi çok temel ve bir o kadar da ilkel bağlantı çözümleri vardı. Neredeyse temel ihtiyaçlarımızı onlarla gideriyorduk. Ancak günümüzde yeni ihtiyaçlar yeni portların doğmasına neden oldu. İşte bu noktada, uzun bir süredir USB ve hatta USB-C bağlantısını temel alıyoruz. Universal Serial Bus açılımına sahip olan USB gerçekten ilk kelimenin hakkını veriyor. Yani USB, karmaşık bilgisayar dünyasında evrensel bir gerçek olarak kendini ispat ediyor.

  USB-C
  USB-C bağlantı noktasına sahip küçük bir aparat. Ancak telefon ve tabletiniz için oldukça işlevsel bir çözüm!

  USB-C yüksek hızlı ve yenilikçi bir bağlantı noktası

  Sadece kendini ispat etmekle kalmayan USB, zaman içinde gelişime de açık bir teknoloji. 2.0, 3.0 gibi sürümlerle hız kazanan USB, nihayet USB-C ile oldukça yaygın hale geldi. Artık birçok telefon, tablet, el konsolu ve bilgisayar USB-C portuna sahip. Bu saydığımız aletlerin ortak noktası ise mobil olmaları. Mobil cihazlar hafiflemek ve küçülmek adına birçok porta veda ediyor. İşte bu yazının konusu da USB-C adaptör ile cihazımıza yeni portlar ve özellikler eklemek.

  Daytona ADP-04 USB-C To Micro USB /USB-A 3.0 Adaptör Gri

  OTG adı verilen en temel adaptör ile başlayalım. OTG, USB On the Go anlamına geliyor. Yani yorumlu bir çeviri ile ayaküstü şipşak bağlantı anlamına geliyor. İşlevsel olarak Type-C bağlantınızı klasik USB’ye dönüştürüyorsunuz. Özellikle Android işletim sistemli cihazlarda OTG adaptör ile sınırsız seçeneğe sahip oluyorsunuz. Örneğin flaş bellek, kart okuyucu, kablosuz fare ve klavye takmanız çok ama çok kolay. Bu ürünün bir diğer artısı, ikinci bir adaptöre sahip olması. Bu adaptörü daha eski olan Micro USB port için kullanabilirsiniz. Şahsen eski bir tabletimde bu adaptör ile joypad bağlayıp oyun oynadığımı hatırlatmak isterim.

  • Ürünü daha yakından incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

  Hama HM.200109 USB-C 3.1 Adaptör

  Şimdi çok işlevli bir modele geçiyoruz. Öncelikle ürünün çok hızlı olduğunu belirtelim. 5 Gbps hız desteği sayesinde 4K çıkış alabilirsiniz. Özellikle HDMI portu olmayan bilgisayarlarda farklı bir ekran kullanmak için 4K çıkış desteği çok önemli. HDMI ve 2 USB dışında ürünün bir de ethernet portu var. Daha stabil ve yüksek hızlı bağlantı ihtiyacı olan kablolu internet kullanıcıları için ethernet kritik bir port. Bu arada 100 W’a kadar destekleyen cihazlarınızı bu ürün ile şarj edebilirsiniz. Son olarak ürünün alüminyum kasası sağlamlık ve şıklığı beraberinde getiriyor.

  • Ürünü yakından incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret etmeyi unutmayın.

  Trust 23775 Dalyx 7 in 1 USB-C Adaptör

  Trust’ın bu ürünü adeta bir İsveç çakısı niteliğinde. Tabir yerindeyse yok yok! HDMI, Ethernet ve 2 adet USB’ye ek olarak bu modelde kart okuyucu mevcut. Bu okuyucu MicroSD ve SD destekliyor. Dolayısıyla artık ürüne adaptör demek yerine istasyon desek yeridir. Ayrıca ürün ile MacBook’unuzu veya diğer Type-C dizüstü bilgisayarlarınızı USB-C şarj bağlantı noktası üzerinden hızlı şarj edebilirsiniz. İstasyonumuz 5A / 100 W’a kadar destek veriyor.

  • Ürünü yakından incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret etmeyi unutmayın.

   

  Gördüğümüz gibi Type-C özellikle yeni cihazlar için hayati bir bağlantı noktası. Tablet veya bilgisayarınıza kart okuyucu, USB, HDMI ya da ethernet gibi işlevler katabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN