Üretkenliğinizi Artıracak Twitter Araçları

0

İnternette dolaşırken karşılaştığınız bir resmi ya da bir makaleyi veya bir haberi arkadaşlarınız ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Haberi direk paylaşmak yerine yorum eklemek ya da farklı resimler ile daha anlaşılır hale getirip, daha sonra paylaşmak üzere saklamak da isteyebilirsiniz.. Örneğin, Twitter hesabınızı gün içinde ya da belli bir zaman diliminde kaç kişinin sizi takip ettiğini, kaç kişinin takipten çıktığını, attığınız tweetlerin kaç kişi ile etkileşim sağladığını, hangi saatlerde daha fazla okunduğunu görmek isteyebilirsiniz. Bütün bu işlemleri yapmak için harcayacağınız zamanı, gidip bir kahve içerek değerlendirebilir, kullanacağınız birkaç web uygulaması ile bütün bu işlemleri otomatikleştirebilirsiniz.

Bu yazımda; Twitter’da üretkenliğinizi artıracak ve size oldukça zaman kazandıracak yönetim araçlarından bahsedeceğim.

 

ManageFlitter ile Takipçilerinizi Yönetin

ManageFlitterin takipçilerinizi ve mesajlarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz son derece yararlı bir araç olduğunu söylemeliyim. Belli özelliklerini ücretsiz olarak kullanabildiğiniz aracın, tüm özelliklerini kullanmak için abone olmanız gerekiyor. Yaptığı işe bakıldığında, ödenecek olan ücret oldukça makul.

TwitterAraclari1121_1

Twitter hesabınızı kullandığınız internet tarayıcısı üzerinden ManageFlitter uygulamasının olduğu sayfaya gittiğinizde, twitter hesabınızla yetkilendirme yapılarak uygulama sayfası yükleniyor.  Bu uygulama ile takip etmenize rağmen geri dönüş yapmayanları, profil resmi olmayanları, aktif olmayanları, gerçek hesap olmayanları, etkileşimi az ya da fazla olanları, takipten çıkma ya da takibe alma gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Takipten çıkma sayısında, ücretsiz sürümde sınırlamalar olduğunu da eklemeliyim.

ManageFlitter uygulaması ile eğer isterseniz herhangi bir RSS kaynağından alınacak bilgileri  adınıza tweet olarak gönderebilir, yazacağınız herhangi bir içeriğin de istediğiniz zamanda gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Commun.it  Yönetim Aracı

TwitterAraclari1121_3

Commun.it, istediğiniz zaman hesabınız hakkında ayrıntılı analiz sunuyor.  Twitter profilinizi takip eden, takipçisi en fazla olan hesap hangisi ? Hangi kullanıcılar takipten çıkmış? Hangi kullanıcılar takibe almış? Kimler hesabınız hakkında konuşmuş? Hangi takipçileriniz yazınızı beğenmiş? Kimler yazınızı retweet etmiş gibi konularda oldukça ayrıntılı rapor sunabiliyor.

TwitterAraclari1121_4

“Commun.it” web uygulaması ile hesabınızı takibe alanlara özel mesajlar gönderebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu işinizi belli ölçülerde görecektir. Uygulamaya abone olduğunuzda, saydıklarımıza ek olarak  raporlama ve özelleştirmeler de sunulmakta.

 

RiteTag  Aracı

TwitterAraclari1121_5

RiteTag, hashtag istatistiği ve değerlendirme aracı olarak öne çıkıyor. Bu araç ile kullanmayı düşündüğünüz hashtag’in ne kadar etkileşim sağladığını, ne kadar kullanıldığını görebiliyorsunuz. Kullanılacak olan hashtag’in ne kadar popüler olduğu konusunda fikriniz oluyor. Bunların yanında, attılan tweetlerin etkileşimi açısından uygunluğunu kontrol ederek, nelere dikkat edilmesi gerektiği bilgisini veriyor. Aynı zamanda atılacak tweet’leri daha sonra gönderecek şekilde zamanlayabiliyorsunuz.

TwitterAraclari1121_6

Buffer Sosyal Medya Yönetimi Aracı

Buffer, sosyal medya paylaşımlarınızı kolay, hızlı ve takip edilebilir şekilde yönetmenizi sağlıyor. Sosyal medya yönetim araçlarının temel amacı; Facebook, Twitter, Linkedin vs. gibi hesaplarınızı entegre ederek, birden çok sosyal ortamdaki paylaşımlarınızı aynı anda ve aynı panelden yönetilmesini sağlamasıdır.
Sosyal medya yönetim araçlarının ortak özelliklerini sayacak olursak:
-Farklı platformdaki hesapları tek ekrandan yönetme,
-Paylaşımları zamanlayabilme,
-Paylaşılan URL’leri kısaltma ve trafiği takip edebilme (buf.ly, bit.ly, j.mp)
-Birden fazla hesabı aynı uygulamadan yönetebilme.

BufferApp_112_44

Buffer Analytics ile  hangi hesaplarınızda ne kadar etkileşim aldığınızı, hangi saatlerde paylaşımlarınızın daha fazla rağbet gördüğünü inceleyebiliyorsunuz.

BufferApp_112_444

Buffer web uygulaması; istenilen ortamda, istenilen saatte paylaşım yapma imkanı sunuyor. bu özelliğin ücretli olduğunu da söylemeliyim.

Kullandığınız tarayıcıya özel yüklenen eklenti sayesinde, tweetleri, fotoğrafları veya herhangi bir yazının üzerine geldiğinizde gözüken “buffer” işareti ile yazıyı kolayca paylaşabiliyor,  istenilen bir zamana göre gönderecek şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz.

BufferApp_11q

Cevap bırakın