#UpForCollab platformu yaratıcı sektör çalışanlarına destek oluyor

0

Zorlu pandemi döneminden olumsuz etkilenen yaratıcı dünyanın çalışanlarına destek olmak amacıyla tasarlanmış platform #UpForCollab açıldı.

COVID-19 pandemisinden ekonomik olarak etkilenen yaratıcılar, çalışmalarını ve profillerini tüm dünya ile paylaşabilsin amacıyla ortaya çıkan #UpForCollab girişimi tüm sektöre açık ve ücretsiz bir platform.

Pandemiden dolayı işlerini kaybeden, daha fazla gelire ihtiyacı olan kreatiflerin reklam, yaratım ve medya sektörlerindeki ajanslar ve markalarla bağlantı kurması için yaratılmış yepyeni bir alan.

Yeni girişim; global birinci sınıf stok fotoğrafçılık ve profesyonel fotoğraf/video prodüksiyon şirketi EyeEm ve WPP’nin uçtan uca Kreatif Ticaret ajansı Geometry ile işbirliği içinde COVID-19 pandemisinden olumsuz etkilenen global kreatif sektörünü desteklemeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyor.

#UpForCollab, EyeEm’in yapay zekâdan güç alan teknoloji platformundan faydalanarak video prodüksiyonlarının ve fotoğraf çekimlerinin kısıtlandırıldığı, hatta iptal olduğu bir dönemde reklam ve pazarlama iletişimleri için markaların ve ajansların kullanımına orijinal kaliteli görseller sunuyor. Geometry’nin fikrini hayata geçiren EyeEm platformu, bireylerin çalışmalarının görüntülerini ve web sitelerinin/portföylerinin bağlantılarını yüklemesine olanak tanıyarak ücretsiz bir şekilde kendilerini ve işlerini tanıtmalarını sağlıyor. Katkı sahipleri, görselleri satıldığında lisanslama ücreti alıyor. Ayrıca EyeEm’in gelişmiş profil sayfaları, kreatiflerin yeni komisyonlar ve projeler için markalar ve ajanslar ile irtibat kurmasına da imkân veriyor.

Haziran ayında Oxford Economics, sadece İngiltere’nin kreatif sektörlerini temsil eden Kreatif Sektörler Federasyonu ile birlikte, bu yıl 400.000’den fazla iş ve 77 milyar pound üzerinde bir gelir kaybı öngördüğünü açıkladı.

Cevap bırakın