Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaÜnlü YouTuber, tek bir video yayını için 22 bin dolar istedi!

  Ünlü YouTuber, tek bir video yayını için 22 bin dolar istedi!

  Yotube-Adsense-Money

  Milyonlarca aboneye sahip ünlü bir YouTuber’ın Soul Axiom, Infinity Runner gibi oyunları ile tanınan Wales Interactive’ten tek bir tanıtım videosu için 22 bin dolar istediği ortaya çıktı.

  Soul Axiom, Infinity Runner, Master Reboot, Gravity Badgers gibi oyunların geliştiricisi Wales Interactive’in milyon takipçili bir YouTuber’la bir oyunun tanıtımı için görüştüğü, şirketten tam 22 bin dolar talep edildiği ortaya çıktı.

  Söz konusu YouTuber’ın ‘birkaç milyon aboneye’ sahip olduğu belirtilirken kendisi ile yapılan görüşmede video için 16 bin 600 dolar istendiği, sonuna eklenecek bir açıklama linki ile birlikte fiyatın 22 bin dolara yükseldiği ifade edildi.

  Oyun dünyasında şok yaratan gelişme, ünlü YouTuber’ların geldiği noktayı göz önüne serdiği gibi, oyun geliştiricilerinin de düştüğü zor duruma açıkça işaret etti. Büyük oyun geliştiricileri, bu rakamları karşılayabilirler belki evet, peki ya indie geliştiriciler ya da sektöre yeni yeni ısınan oyun yapımcıları ne olacak?

  Ekran_Resmi_2015-09-13_19_14_19

  Öte yandan konunun bir de daha duygusal boyutu ele alındı. Video çekip paylaşan ve dolayısıyla bunları milyonlarca kişiye servis eden YouTube fenomenleri açısından sadece popüler yapımlar mı ele alınabilecek sorusu gündeme geldi. Oyun dünyasından görüşü alınan bazı otoriteler özetle ‘bu konuyu öğrendikleri için büyük üzüntü duyduklarını’ ifade ettiler. Ayrıca oyun geliştiricilerin istismar edilmemeri gerektiği de vurgulandı. Öte yandan YouTube gerçeği de net bir şekilde –bir kez daha- gözler önüne serildi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN