Ünlü teknik direktör José Mourinho’dan Fortnite eleştirisi

0

Geçtiğimiz günlerde AS Roma için soru-cevap videosu yayınlanmıştı. Olaydan sonra popüler teknik direktörlerden José Mourinho’nun açıklamaları gündem oldu.

Epic Games tarafından piyasaya sürülen Fortnite oyununu tenkit eden José Mourinho, ‘bu oyun futbolcuları uyutmuyor.’ Dedi.

José Mourinho bu aralar altın çağını değil, duraklama dönemini yaşıyor. Bir o takıma, bir bu takıma gidiyor; fakat yine de teknik direktörlük kavramının akla getirdiği ilk isimlerden biri. Futbolun yaşayan efsanesi olarak nitelendirilen teknik adam, ilginç açıklamalarıyla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Teknik direktörlüğünü yaptığı İtalya’nın AS Roma takımı tarafından hazırlanan ‘Hızlı Cevaplar’ programına katılan Mourinho, Fortnite hakkında sert sözler söyledi.

Epic Games’in bir döneme damgasını vuran bu hayatta kalma oyunu ile ilgili olarak, futbolcuların zamanını çaldığından bahsetti.

Onun yüzünden sabahlıyorlar

Sorulan soruları hiç istifini bozmadan yanıtlayan Mourinho, her şeye ılımlı cevaplar verdi. Ama iş Fortnite’a gelince tepkisi değişti. Deneyimli teknik direktör, Epic Games’in meşhur oyunu için ‘futbolcular geceyi bu meretin başında geçiriyor. Ertesi gün maça çıkacaklar mı çıkmayacaklar mı, onları hiç enterese etmiyor. Âdeta bağımlı olmuşlar. Bu lânet şeyde ne buluyorlar anlamıyorum.’ Dedi.

Ancak bunu söylerken tabii ki şaka yaptığı belli olan Mourinho, bu durumdan hayıflansa da Fortnite’ın azılı düşmanı değil!

O sadece, çocukları uyutmayan dizilerden şikâyetçi bir öğretmen gibi, futbolcuları uykusuz bırakan Fortnite’dan yakınıyor.

Oyuna 2021 yılının başlarında birçok takımın forması eklenmişti. Futbol tabanlı oyun modu da çok beğenilen Fortnite, daha uzun süre konuşulacak gibi.

Cevap bırakın