Ünlü gitar markası Fender’dan yeni kulaklık modelleri

0

0162c34dbb46f7628c91693a3019809d_large

Dünya genelindeki sayısız müzisyenin vazgeçilmez gitar markası Fender, konu bas olduğunda bir ilk. 1952 yılında tarihteki ilk bas gitarı üreten şirket, daha sonra gitar markası olmaktan çıkıp adeta bir ‘tür’ halini aldı.

Telecaster ve Stratocaster olmak üzere iki ikonik gitar türü ile aralarında Jimi Hendrix, Bob Dylan, David Gilmour, Kurt Cobain, Eric Clapton, Adrian Smith gibi isimlerin de bulunduğu sayısız ismin tercihi olan marka, bu kez çok ilginç bir adımla konuğumuz oldu; ilk kulaklık modellerini duyurdu…

En pahalı model 500 dolar

Çok sayıda seçenekle gelen Fender kulaklık serisi, kayıt yaparken ya da sahnede kullanımdan günlük kullanıma kadar çok sayıda koşul/ortam için geliştirildi. 100 dolardan başlayan fiyatlarla ABD’de satışlarına başlanacak modellerde en yüksek fiyatlı kulaklık (Fender FXA7) ise 500 dolar şeklinde.

fender-kulaklikErgonomik ve özgün

DXA1, FXA2, FXA5, FXA6 ve FXA7 gibi model isimlerine sahip Fender kulaklıkların stil sahibi tasarımları ve ergonomik tasarım argümanları fark ediliyor. Tüm kulaklık modellerinde özelliklerin farklı olduğu belirtiliyor.

Bateriste özel kulaklık ve daha fazlası

Temizlik için ayrı bir aksesuar, kullanım klavuzu ve taşıma çantası ile gelen Fender marka kulaklıkların ilginç bir diğer yönü de farklı müzisyenler için tasarlanmış seçenekler sunması. Örneğin FXA2’nin bateristler için uygun olacağı kaydediliyor. Bas gitaristler için de yine farklı modeller bulunuyor.

Media Markt’taki her bütçeye uygun kulaklık seçenekleri için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın