Ünlü besteci Hans Zimmer BMW için elektrikli otomobil sesi çalışacak

0

Hans Zimmer; Batman, Süpermen, Sherlock Holmes ve X-Men gibi filmlerin müziklerinde söz sahibi olan, Oscar ve Grammy ödüllü bir besteci. Ünlü besteci şimdi de BMW’ye özel elektrikli otomobil sesi hazırlığına girişmiş durumda. İşte detaylar…

Dünyaca ünlü otomotiv markası BMW, yakın zaman içerisinde ürettiği elektrikli araçlarında kullanacağı sesleri oluşturmak için hem Oscar hem de Grammy ödüllü ünlü besteci Hans Zimmer ile anlaştı.

Birçok film müziğinin bestecisi olan Zimmer, BMW Vision M NEXT konsepti ve ayrıca şirketin gelecekteki elektrikli araçları için kullanacağı sesleri oluşturma konusunda Renzo Vitale ile ortak çalışma yürütüyor.

Diğer yandan Alman otomotiv üreticisi BMW, elektrikli otomobillerin giderek yaygınlaştığını düşünüyor ve sürücü ile araç arasında herhangi bir iletişim kopukluğu ya da yabancılaşma gibi bir durum olmaması nedeniyle araçların çıkaracağı sesin sürüş deneyimini kolaylaştıracağını belirtiyor. Hans Zimmer ile yapılan bu anlaşmanın da ne denli önemli olduğu bir kez daha ön plana çıkıyor.

“Çok heyecanlıyım”

Zimmet yaptığı yeni anlaşma konusundaki heyecanını hayranları ile paylaştı. Küçüklüğünden bu yana BMW meraklısı olduğunu belirten Zimmer, ayrıca gelecekteki elektrikli otomobillerde oluşturacağı sesler ile sürüş deneyimine yön vereceği için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

 

Cevap bırakın