Ünlü analistten iPhone X hakkında ilginç iddia

0

Apple’ın iPhone’nun onuncu yılına özel olarak bizlere sunduğu yeni akıllı telefonu iPhone X, konuşulmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Geçmişe baktığımızda Apple’ın cihazın satışları noktasında hayli umutlu olduğunu görüyoruz. Sonuçta son yıllarda çıkan farklı iPhone modeli olan iPhone X, geçen bir ayın ardından bunu başarabildi mi?

Yeni iPhone için 5 yeni reklam filmi yayınlandı

iPhone X sonradan açılacak

Cowen analisti Karl Ackerman cihazın biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Apple’ın ilk aşamada beklediği ilgiyi görmeme ihtimali olan cihaz, önümüzdeki aylarda teslimat süreleri kısaldığında ve stok sıkıntısı düzeldiğinde kendini hayli toparlayacak.

iphone x

Şirketin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen analist, ek olarak Apple’ın sadece yeni modeline bel bağlamadığını da yeniden hatırlatıyor. Ackerman, Aralık ayında dünya çapında 79 milyon iPhone modelinin satılmasını bekliyor. Bu önemli bir rakam çünkü 2016’nın aynı döneminde dünya çapında 78 milyon iPhone modeli satılmıştı. Çerçevesiz ve OLED ekranlı iPhone’un teslimat süreleri kısaldığında da bu rakam iyice yükselecek ve önümüzdeki aylarda etkisini gösterecek.

Cevap bırakın