UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 6 tarihi bölgenin sanal ikizi oluşturuldu

0

Dassault Systèmes’ın, “The Only Progress is Human” kampanyası kapsamında sunduğu yeni eylem planı “Living Heritage” (“Yaşayan Miras”) miras ve gelecek temalarına odaklanıyor. Bir öğrenci programı olan “Living Heritage”, mevcut ve gelecek nesillerin altı UNESCO Dünya Mirası Alanı’nın geçmişte var olduğu gibi deneyimlenmesini sağlarken, daha sürdürülebilir bir dünya için inovasyonu destekliyor.

“Living Heritage” kapsamında Almanya, Hindistan, Japonya, Meksika, Hollanda ve ABD ülkelerinden 32 öğrencinin oluşturduğu altı ekip; Colosseum, Babil’in Asma Bahçeleri, Konark Güneş Tapınağı, Pompeii, Porta Nigra ve Shuri Kalesi’ni Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak sanal ortamda yeniden yarattı.

Dassault Systèmes mentorlarının rehberlik ettiği ve şirketin 3DEXPERIENCE Edu’su tarafından desteklenen öğrenci ekipleri, halihazırda endüstri tarafından küresel ölçekte kullanılan entegre modelleme, simülasyon, bilgi istihbaratı ve iş birliği uygulamalarını çalışmalarına hızla adapte ederek; bilimsel olarak doğru, verilerle zenginleştirilmiş ve tarihi alanlardaki yapılara dair yeni bir anlayış sunan sanal ikizler yaratmayı başardı. 3DEXPERIENCE Edu programları, her yıl yedi milyon öğrencinin endüstrinin Dassault Systèmes çözümleri için ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmesine yardımcı oluyor.

Hem görünen hem de görünmeyen unsurları temsil edebilen sanal ikizler; her yapının kısmen kaybolan, tamamen kaybolan veya zamanla hasar gören tasarımlarına ilişkin içgörüler sunuyor. Ayrıca her bir başarılı yapı tasarımının tarihi nasıl etkilediğini ve gelecekteki tasarımları nasıl etkileyebileceğini ortaya koyuyor. Program sırasında kazanılan yeni teknik bilgi ve know-how ile güçlendirilen öğrenciler, çalışma hayatına girdikten sonra kazandıkları becerileri uygulayabilecek ve yaratılan sanal ikizler; öğretmek, çalışmak ve öğrenmek için kullanılabilecek.

Cevap bırakın