Ülkelere göre uygulama indirme sayılarına dair rakamlar açıklandı

0

Mobil cihaz kullanımının belki de en keyifli yanı mobil uygulamalar. Milyonlarca uygulama arasından istenen uygulamaların indirilebilmesi mümkün. Elbette bunun için kimi uygulamaların dosya boyutlarının GB’lara varan seviyelerde olması bir engel teşkil edebilir, hatta bazılarının fiyat etiketleri de sorun olabilir. En nihayetinde ise ücretsiz ve düşük dosya boyutuna sahip sayısız uygulama seçeneği var. Peki bu özgür-dijital dünyada hangi ülke vatandaşları, 1 ayda kaç adet uygulama indirmeyi tercih ediyor? İşte bu soruya odaklanan bir araştırma ‘mayıs’ ayını baz alacak şekilde yayınlandı.

Mobil ekosisteme yönelik araştırmaları ile tanınan App Annie tarafından yayınlanan rapor, kullanıcıların yüzde kaçının, iPhone cihazları üzerinden bir ay içerisinde kaç adet uygulama indirdiklerini ülke ülke ele alıyor. Bu noktada Türkiye’nin araştırılan ülkelerden biri olmadığını belirtelim. Ancak göstergeler dikkat çekici…

Buna göre Güney Kore, Çin, Brezilya ve Hindistan’daki kullanıcıların yüzde 30’a yakını 4 ve daha fazla uygulama indirdi. Fransa, Meksika, Japonya, ABD, Almanya ve İngiltere’de ise oran yüzde 25’lerde kaldı.

Yaklaşık olarak tüm bu ülkelerde kullanıcıların yüzde 10’u 3 uygulama indirdi. Güney Kore, Çin, Brezilya, Hindistan, Fransa ve Meksika’da kullanıcıların yaklaşık yüzde 15’i 2 uygulama indirdi. Bütün bir ayı tek uygulama indirerek geçiren kullanıcı sayıları da oldukça yüksek.

Cevap bırakın