Ücretsiz Online Oyun Oynanabilecek Web Siteleri

      Ücretsiz oyun oynanabilen web sitelerinin en önemli özeliğini oyunu bilgisayara indirmeden oynanmasına izin vermesi olarak ifade edebiliriz.  Çevrimiçi oyun sitelerinde oyunların hızlı çalışması amaçlandığından, büyük boyutlu oyunlar oynanamaz. Diğer taraftan, internet üzerinden oyun oynanan sitelerinin bazılarında oyun çoklu kullanıcılar arasında oynanabilmektedir.  Çevrimiçi oyun sitelerinde oyunlar kategorize edilerek, istenilen oyun türlerine daha hızlı erişim sağlanır. Herhangi bir abonelik gerektirmeden ücretsiz  oyun oynanabilen çevrimiçi web sitelerinden seçtiklerimi listeleyerek devam edelim.  Ücretsiz Online Oyun Oynanabilecek Web Siteleri

pogo.com

credit: pogo.com

      Ücretsiz oyun oynanabilen çevrimiçi sitelerin en popülerlerinden  birisi olan pogo’da çok sayıda oyun bulunuyor. Kanal, aboneleri için önerilen günlük oyunlarla birlikte, her biri kaliteli ve kategorize edilmiş oyunlardan oluşan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Boş zamanlarınızda ya da günün yorgunluğunu atıp, farklı şeyler ile ilgilenerek zihninizi dinlendirmek için siteye bir göz atabilirsiniz.

Armorgames.com

credit: armorgames.com

      Armorgames, can sıkıntısını gidermek için kullanılabilecek çevrimiçi oyun platformları arasındaki yerini alıyor.  Günlük olarak değişen yeni oyun listesi ile çoğunlukla yüksek çözünürlük gerektirmeyen oyunların bulunduğu  Armorgames,  oyunların kategorize edilmesi ile kullanıcılarına tercih hakkı sunuyor.

Kongregate.com

credit:Kongregate.com

      Kongregate, yüksek kaliteli oyunların bulunduğu bir portal olarak öne çıkıyor. Canınız sıkıldığında ya da boş zamanlarınızda farklı şeyler yapmak istediğinizde,  bu sitedeki kaliteli oyunlarla zaman geçirebilirsiniz.  Sitedeki oyunların her biri yönetilebilirlik ve çarpıcı grafik standartları ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Shockwave.com

credit: Shockwave.com

      Shockwave, bilgisayarda oynanan bazı oyunların internet ortamında da çevrimiçi olarak oynanabildiği bir portal olarak karşımıza çıkıyor. Bu platform, bilgisayar oyunlarının web ortamında da en iyi performans ile oynanabildiğinin de bir örneğini teşkil ediyor.

      Kelime oyunları, yapboz, strateji gibi oyunlar başta olmak üzere daha birçok kategorize edilmiş oyun ulunuyor. Platformun en iyi yanlarında birisi de, oyun ararken ya da oyun esnasında dikkat dağıtıcı reklamların olmaması. Bu oyun sitesinde her hafta yeni oyunlara yer verilerek güncelleme sağlanıyor.

Addictinggames.com

credit: Addictinggames.com

      Cep telefonu uygulamalarında ücretsiz olarak sunulan çok sayıda oyunun bulunduğu bu platformda, oyun severler için oldukça popüler içerikler bulunuyor. Kategorize edilmiş oyunlar ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

      Sitedeki tüm oyunlar aynı zamanda çarpıcı grafik ve oyunları öne çıkarmak için en iyi oynanabilirlik özellikleri ile sunuluyor. Ücretsiz Online Oyun Oynanabilecek Web Siteleri

Freeonlinegames.com

credit: Freeonlinegames.com

      İnternette HTML5 destekli oyunların bulunduğu en popüler oyun portallarından biri olan Freeonlinegames’de oyunların tamamını Android, iOS ve Windows akıllı cihazlarda oynanabiliyor. Klasik araba sürüşü, bisiklet, pinball başta olmak üzere daha bir sürü oyunu kategorize edilmiş şekilde bu platformda bulabiliyorsunuz. Strateji oyunlarının simülasyonlarını da deneyebiliyorsunuz.

      Özellikle oyun tutkunlarının becerilerini geliştirebileceği Freeonlinegames, kaliteli zaman geçirmek için gezilebilecek oyun sitelerinin başında yer alıyor.

miniclip.com

credit: miniclip.com

      Kızma birader, beyzbol, basketbol, mini golf, bilardo gibi daha bir çok oyunun bulunduğu Miniclip, ziyaretçilerine keyifli zaman geçirmek için bir ortam sunuyor.

      Sitede oyunları çarpıcı hale getirmek için üst düzey grafik desteği bulunan birçok Android destekli oyun bulunuyor.

Plays.org

credit: Plays.org

      Eğlence amaçlı çevrimiçi oyunların bulunduğu Plays portalı, ücretsiz video oyunlarını destekleme özelliği ile oyun severlerin adeta uğrak yeri haline gelmiş durumda.  Sitede ücretsiz ve eğlenceli oyunlar görsellik açsından tamamen optimize edilmiş şekilde kullanıcılarına sunuluyor.

       Twitter takip için @salihertugrul   Youtube kanalım

 

Cevap bırakın