Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerYazılımÜcretsiz iPhone Uygulamalarından Seçmeler

  Ücretsiz iPhone Uygulamalarından Seçmeler

  Akıllı telefon kullanımındaki artış aynı zamanda uygulama sayısında da artışa neden oluyor. Yapılan araştırmalara göre; 2015 yılı itibarı ile mobil cihaz sahipleri, telefonlarına 156 milyar uygulama indirdiler. Bu sayının 2020 yılında 210 milyarı bulması bekleniyor.

  Bu haftaki yazımda; iPhone için seçtiğim, apple store’dan indirilebilecek ücretsiz uygulamlardan bahsedeceğim.

  Splice

  FreeiPhoneApp_0101

  Splice, video düzenlemeyi sıkıcı ve zor bir iş olmaktan çıkartıp, zevkli ve eğlenceli bir hale getiren bir uygulama olarak öne çıkıyor. Arayüzü ve kapsamlı özellikleri ile hoşunuza gidecek bir video düzenleme uygulaması. Bireysel kliplerinizi kesip, efektler ekleyebildiğiniz uygulama ile videonuza farklı filtreler uygulayabilir, farklı karakterlerdeki metinleri videolarınıza bindirebilirsiniz.

  Strava

  FreeiPhoneApp_0102

  Bisiklete binmeyi seviyorsanız Strava uygulaması tam size göre.  Spor yaparken performansınızı izleyen, size yeni hedefler belirleyen bu uygulama ile geçmiş günlerdeki  gezdiğiniz yerlerin krokisini yeniden görme şansınada sahip oluyorsunuz.

  Evernote Scannable

  FreeiPhoneApp_0103

  Evernote Scannable, zengin özelliklere sahip bir iPhone tarayıcı uygulaması olarak öne çıkıyor. Bir belgeyi taramak, kontrastlı bir yüzey elde ettiğinizde başarılı şekilde PDF formatına çevirmek bu uygulama ile oldukça basit. Taradığınız belgeyi farklı uygulamalara göndermek ya da  paylaşmak Evernote Scannable ile yapılabileceklerden sadece bir  kaçı.

  Vidgets

  FreeiPhoneApp_0104

  Vidgets uygulaması iPhone’daki performans, Ram, CPU, Wi-Fi transfer oranlarını gibi bilgileri aynı ekranda gösteren oldukça kullanışlı bir araç. Günlük döviz kuru bilgilerini, hava durumunu vs. bilgileri kısa yol olarak eklediğiniz uygulamada aynı zamanda telefondaki diğer uygulamaların kısayollarını da ekleyerek, tek bir ekrandan tamamını görme şansınız oluyor.

  Google Translate

  FreeiPhoneApp_0105

  Google Translate uygulaması her akıllı telefon kullanıcısının telefonunda bulundurması gereken uygulamalardan birisi. Google Translate’in iOS yeniliklerinin başında ise çevrimdışı kullanım özelliği geliyor. Böylece önceden indireceğiniz bir paket vasıtasıyla internete bağlı olmaksızın da çeviri yapabiliyorsunuz.

  iOS versiyonundaki  diğer bir  özellik ise kamera desteği. Herhangi bir metni Google Translate içindeki kamera simgesine tıklayarak eşzamanlı olarak çevirebiliyorsunuz. Özellikle kitap okuma sırasında bu özelliğin çok işe yaradığını söylemeliyim.

   TuneIn Radio

  FreeiPhoneApp_0109

  TuneIn Radio, 100.000’den fazla dijital radyo istasyonuna erişebileceğiniz mobil radyo uygulaması. TuneIn, eğer iPhone  cihazınızla radyo dinlemeyi seviyorsanız bu iş için en iyi uygulamaların başında geliyor. Dinleyicilere oldukça fazla radyo yayını sunan uygulama ülkemizde de popüler. Bu uygulama sayesinde mobil veri veya kablosuz ağdan radyo dinleyebiliyorsunuz. Uygulamada bir çok Türkçe Radyo kanalı da bulunmakta.

  Brewster

  FreeiPhoneApp_01010

  Brewster uygulaması, LinkedIn, Facebook, Gmail ve Twitter’da yer alan kontakları aynı çatı altında toplamaya yarıyor. Böylece kullanıcıları daha kolay rehberleyebiliyor ve yönetebiliyorsunuz.

  Elevate

  FreeiPhoneApp_01011

  Hafızayı etkin kullanma ve geliştirmeye yönelik olan Elevate uygulaması ile her gün düzenli olarak okuma, yazma, konuşma ve anlama egzersizleri yapabiliyorsunuz. Uygulama, düzenli kullanıldığında  odaklanamama ya da konuşurken kelime unutma gibi sorunlarınızı gidermeye yardımcı oluyor.

  TRAFI Türkiye

  FreeiPhoneApp_01012

  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerimizde metrobüs, otobüs, vapur, feribot, metro için tarife ve ulaşım bilgileri sunan TRAFI uygulaması, toplu taşıma araçları konusunda planlama yapma şansı veriyor.

  Snapspeed

  FreeiPhoneApp_01013

  Snapspeed, kullanımı oldukça kolay olan bir fotoğraf uygulaması. Fotoğraflarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz bu uygulama, fotoğraflarınızda ambiyans, kontrast, parlaklık, kesme vs. yapmanıza olanak sağlıyor. Snapspeed‘ de 11 farklı filtre ve aynı zamanda 23 adet farklı efekt bulunuyor.

  SoundHound

  FreeiPhoneApp_01014

  Çalan şarkıyı kimin söylediğini bulan bu uygulama Shazam ile benzer özelliklere sahip. Müzikseverlerin telefonunda bulunmasında yarar var.

  iSwap Faces

  FreeiPhoneApp_01015

  iSwapFace bir yüz değiştirme programı. Eminim çok eğleneceksiniz, hemen arkadaşınızda ve kendinizde denemeye başlayabilirsiniz.

  The Weather Channel

  FreeiPhoneApp_01017

  Bulunulan bölgeye ya da istenilen yerlerin  hava durumu gösteren uygulama, iPhone’daki yerel uygulamaya alternatif arayanların tercih edebileceği bir uygulama olarak öne çıkıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN