Ücretsiz Fitness Uygulamaları (Android)

Sağlıklı hayat için android akıllı telefon fitness uygulamaları

0

      Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için egzersiz yapmak, yürümek veya yaşam tarzını değiştirmek için artık hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlardan yardım alabilirsiniz. Android akıllı telefonunuzdaki fitness uygulamaları sayesinde, motive olup, egzersiz yapmayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

      Bu haftaki yazımda, android telefonunuza ücretsiz olarak indirebileceğiniz fitness uygulamalarını sıralayacağım.

Sports Tracker

      Sports Tracker, günlük yaptığınız tüm fiziksel egzersizleri izlemenize yardımcı olur. Uygulamayla performansınızı takip edebileceğiniz ve aktivitelerinizi anlık olarak görebileceğiniz grafikler oluşturabilirsiniz. Anlık olarak ne kadar kalori yaktığınızı ve enerji tükettiğinizi görebilirsiniz. Gelişim analizi için fitness verilerinizi antrenman günlüğüne kaydedip, Sports Tracker online servisine gönderebilirsiniz. Antrenman boyunca sesli geri bildirimler alma şansına sahip olabilirsiniz. Daha bir çok özelliği olan uygulamanın en göze çarpan özelliklerinden birisi de, kalp atış hızını anlık olarak görebiliyor olmanız.

Moves

      Moves, Android tabanlı akıllı telefonlar için günlük hayattaki aktiviteleri otomatik olarak kaydeden bir egzersiz uygulamasıdır. Bir pedometre gibi adımları gösterip, hareketleri kaydederek günlük ne kadar mesafe katettiğinizi hesaplayıp ne kadar kalori yaktığınızı gösterir. Uygulama ile rotanızı haritada görebilir ve hatırlamak veya tekrar gitmek istediğiniz yerleri işaretleyebilir siniz.

Fitbit

      Fitbit uygulaması atılacak adımlar için günlük hedefler belirleyerek, ne kadarlık kısmının tamamlandığını takip edip, ne kadar kalori yakıldığını gösterir. Günlük yemek planlaması yaparak, kalori hedef belirlenmesine olanak sağlar. Bu uygulama ile hafta içinde yapılan egzersiz bilgilerinizi arkadaşlarınız ile paylaşarak, yarışma bile yapabilirsiniz.

Pedometer

      Pedometer, android akıllı telefonlarda kullanılan bir adım sayar uygulamasıdır. Android akıllı telefonda donanımsal olarak bir pedometre bulunur. Pedometer uygulaması da bu donanımdan gelen bilgileri kullanarak günlük olarak ne kadar adım atıldığını gösterir. Uygulama, aynı zamanda yakında bulunan egzersiz grupları ile bağlantıya geçerek yapılan egzersizleri başkaları ile paylaşmaya olanak tanır.

Runtastic

      Runtastic, gelişmiş  özelliklerini basit bir ekranda sunan gerçekten oldukça kullanışlı bir uygulamadır.Uygulama, kalp atış hızı, yakılan kaloriler ve göreli tempo bilgilerini göstermek için akıllı telefonun sensörlerini kullanır. Uygulamanın giyilebilir versiyonunda üç boyutlu harita ve egzersiz günlüğü gibi metrikler bulunur.

Argus 

      Argus, uyku düzenini, kalp atış hızını, tüketilen kaloriyi ve daha fazlasını izleyebilen tam anlamı ile bir “all-in-one” uygulamasıdır. Uygulama ile egzersiz planınızın yapabilir ve aynı zamanda kendinize zor hedefler koyarak, sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Argus ile dünyanın en büyük sosyal spor topluluğuna katılma şansını da elde edersiniz. Uygulamayı kullanırken arkadaş veya ailenizden kişileri davet ederek, spor esnasında motivasyon sağlayabilirsiniz.

Google Fit

      Google Fit, Google tarafından geliştirilen mükemmel bir egzersiz takip uygulamasıdır. Uygulama, fitness etkinliklerini kaydetmek için kullanıcının aktivite izleyicisindeki veya akıllı telefonundaki sensörleri kullanır. Hızı, rotayı, rakımı, koşu mesafesi bilgilerini gerçek zamanlı olarak gösterir. Uygulama ile adımlarınız, zamanınız, mesafeniz ve yakılacak kalori için farklı hedefler belirleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca Android Wear ile tam entegrasyona sahiptir. Google Fit, aynı zamanda evde yapılan egzersizler için de idealdir.

Cevap bırakın