Ücretsiz Dans Eğitimi Alabileceğiniz 5 Web Sitesi

0
Ücretsiz Dans Eğitimi

Evlerde kaldığımız salgın günlerinde dans tutkunları dans eğitimi alabilecekleri siteleri keşfetmeye başladı. Size ücretsiz dans eğitimi alabileceğiniz 5 web sitesi hakkında bilgi vereceğim. Son aylarda bazı dans kursları YouTube, Zoom, ve Instagram Live üzerinden çevrimiçi dersler vermeye başladı. Buna ek olarak bazı dansçılar da kendi sınıflarını sosyal medyada ücretsiz olarak yayınlamaya başladı. Böylece dansa tutkuyla bağlı olanlar bilgisayarlarının başına geçerek online dans kurslarına ciddi zaman ayıyorlar.

Ücretsiz Dans Eğitimi Alabileceğiniz 5 Web Sitesi

dancing4beginners.com

Dancing4beginners nasıl dans edileceğini öğrenmek isteyenlerin tam aradığı seçenek. Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz sizin için farklı alternatifler var. Dahası Vals, Foxtrot, Cha Cha, Salsa, Tango, Rumba, Samba, Jive ve Swin gibi danslara ilk adımı rahatlıkla atabilirsiniz. Burada dans olabildiğince kolay ve eğlenceli hale geliyor. Siz kalan sadece pratik yapmak. Site kullanımı oldukça basit ve ücretsiz. Dans etmeye başlamak için asla çok geç olmadığını düşünenler bu siteyi mutlaka incelesinler.

dancing4beginners.com

www.addicted2salsa.com

addicted2salsa size salsa hareketlerini öğretmeye odaklanan ve bunun için birçok video eğitimi içeren bir site. Bollywood salsa gibi farklı salsa stilleri yapmayı öğrenebilirsiniz. addicted2salsa’da eğitim videoları dışında en son sosyal salsa performanslarından video örnekleri var. Dans ederken kullanılan figürleri bu videoları izleyerek öğrenebilirsiniz. Çok fazla sayıda video sitede kullanıma açık. Bu videoları seviyenize göre filtreleyebiliyorsunuz. Yeni başlayanlar için orta, ileri gibi seviyeler var. Siz de seviyenize göre bunlardan herhangi birini seçerek dans etmeye başlıyorsunuz.

www.addicted2salsa.com

essencebellydance.com

Adından da anlaşılacağı gibi, web sitesi özellikle size oryantal dans hareketlerini öğretiyor. Web sitesinde çok sayıda oryantal dans videosu, koreograftan dersler ve çok daha fazlası var. Sitenin video yelpazesi oldukça geniş. Özellikle de oryantal dansa yeni başlayıp bazı temel hareketleri öğrenmek isteyenler için harika ders videoları eklenmiş. Sitedeki videolar duruşu, temel oryantal dans adımlarını ve benzer hareketleri öğretiyor. Essencebellydance size çok değişik göbek hareketlerini, bu hareketlerin isimlerini öğretirken nasıl yapıldığı ile ilgili de videolar sunar.

essencebellydance.com

Youtube.com

YouTube, giriş seviyesinde dans eğitimi ve video dersleri almak, dans etmeyi öğrenmek için ücretsiz başvurulacak siteler arasında önemli bir yeri olan kaynak. Temel dans hareketlerini ve dans ederken takip etmeniz gereken temel teknikleri burada sunulan videolardan öğrenirsiniz. YouTube size kendi çektiğiniz dans videoları da yükleme ve başkalarıyla paylaşma olanağı sunar. Sadece dans hareketlerini öğrenmekle kalmadığınız gibi aynı zamanda da kendi videolarınızı da yükleme şansına sahipsiniz. Ek olarak kullanıcılar isterlerse kendi dans hareketlerinin videolarını da yükleyebilirler.

Youtube.com

learntodance.com

learntodance, kayıt olmaya gerek olmadan size dans dersleri verir. Bale, Balo Salonu, Hip Hop, Arjantin Tango ve benzer dans stilleri site içeriğini oluşturuyor. Ayrıca siteye rutin olarak yüklenen yeni dans videoları var. Benzer şekilde Learntodance sitesinde bir çok dans stili için metin dersleri mevcut ve bunlar sürekli olarak yenileniyor.

learntodance.com

Disiplinli Çalışın

Salgın boyunca evlerde mecburi kaldığımız zamanı en iyi değerlendirebileceğimiz ve kendimizi dans konusunda geliştirebileceğimiz oldukça bol zamanımız var. Sizin yapmanız gereken sadece yukarıdaki web sitelerine tıklamak ve disiplinli çalışmak.

Cevap bırakın