Uber, nakliyecileri de düşünüyor!

0

Son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren teknoloji girişimlerinden biri de Uber. Yazılım üzerinden şöförlü özel araç çağırma servisi şeklinde özetlenebilen platformun dünyanın birçok ülkesinde kullanımda olduğu biliniyor. Türkiye’de de ilgi gören Uber, yeni bir özelliğin duyurusunu gerçekleştirdi. Konu bu kez nakliyecilerin yük taşımasını konu ediniyor. Detaylar ilgi çekici…

Uber Freight adıyla lanse edilen özellik, yük taşımacılığı yapan kimselerin ve şirketlerin tıpkı ‘taksi çağırmakta olduğu gibi’ çağrılabilmesine olanak tanıyor. Yani Uber Freight ile tırdan kamyona kadar çeşitli büyüklükte araçlar çağrılabilecek.

İlk testleri başarıyla tamamlandı

İlk testleri başarıyla tamamlanan Uber Freight, uzun süren ödeme vadeleri ile sıkıntılar yaşayabilen nakliye işindeki firma ve kişilerin yeni ve daha hızlı bir gelir modeliyle tanışmalarını da sağlıyor. İlk aşamada ABD’de kullanılmaya başlanan özelliğin ilerleyen dönemde diğer ülkelere de geleceği kaydediliyor.

Otto hamlesinden sonra dikkat çekti…

Uber, 2016 Ağustos’unda sürücüsüz kamyon alanında çalışamalar yürüten Otto adlı girişimi satın almıştı. Yeni Uber Freight özelliğinin, bu satın alımla ilgisi hakkında henüz bir bilgi paylaşılmasa da önümüzdeki süreçte sürücüsüz kamyonlarla taşımacılık hizmetinin direkt olarak Uber nezdinde sağlanması sürpriz olmayacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın