Uber kullanıcıları artık sürücü ile uygulama üzerinden görüşebilecek

0

Uber, yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İşte ayrıntılar…

Uber, kullanıcıları için oldukça fonksiyonel bir yenilik yapmaya hazırlanıyor. Artık Uber kullanmak isteyen yolcular, cep telefonlarındaki uygulama üzerinden çağırdıkları aracın sürücüleri ile konuşabilecek.

Yolcuların ve sürücülerin iletişime geçmesini kolaylaştırmak amacıyla böyle bir uygulamaya adım atan Uber, özelliği hayata geçirmek için Haziran ayından bu yana çeşitli testler gerçekleştiriyordu. Bu kapsamda VoIP teknolojisini kullanarak sürücü ve yolcuların internet üzerinden sesli iletişime geçmesi amaçlanıyor.

Diğer yandan uygulamanın özellikle yolculara bir takım avantajlar sağlayacağı düşünülüyor. Bu avantajlar arasında yolcuların çağırdıkları aracın adresi bulmasının daha da kolaylaşacağı belirtiliyor. Bunun yanında internet üzerinden sesli konuşmanın standart telefon konuşmasından daha düşük ücretli olması da öne çıkıyor

Yolcu ve sürücülere tanıyacağı kaydedilen söz konusu iletişim özelliği, ABD/San Francisco’da yapılan bir konferans esnasında duyuruldu. Şirket, yeni özellikle giderek büyümekte olan ulaşım ağında kendine ait yeri korumayı hedefliyor.

Şirketin sürücü ve yolcuların sesli olarak iletişime geçecekleri yeni uygulamanın pürüzsüz bir şekilde gerçekleşmesi için yeni GPS araçları üzerinde çalıştıklarını da duyurdu. Bu şekilde kullanıcılardan gelen araç taleplerine yönelik iptal oranlarında düşüş olacağı düşünülüyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın