Uber CEO’sundan dikkat çekici açıklama

0

Global yolcu taşımacılığı uygulaması Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, bir teknoloji etkinliğinde çarpıcı açıklamalarda bulunarak kamuoyunun ilgisini üzerine çekti. İşte konunun detayları…

Kısa süre önce Uber’in başına geçen Dara Khosrowshahi, katıldığı bir teknoloji konferansında taksilerin değil, tüm araçların yerini almayı planladıklarını ifade etti.

İnsanların araç sahibi olmasını gereksiz kılmayı hedeflediği anlaşılan Uber, ABD için mil başına 2,50 dolara maloluyor, araç sahibi olunduğunda ise aynı mesafe 0.80 dolara katediliyor. Uber, otonom yani kendi kendine yolcu taşımacılığı yapabilecek araçlar geliştirerek hem maliyetleri azaltmayı hem de klasik bir tüketici eğilimi olan otomobil satın alma konusunu rafa kaldırmayı amaçlıyor.

Uber, günümüzde ‘özel taksi’ olarak biliniyor. Ancak yeni atılımlarıyla birlikte bu durumu daha da genişletmeyi hedefliyor. Yatırımlarını özellikle otonom teknolojiler üzerine yapan şirketin, her ne kadar son dönemde kimi ülkelerde yaptırımlara maruz kalsa da genel tablo açısından ilham verici bir büyüme grafiğine sahip olduğu görülüyor.

Uber CEO’su da hakkında kısa bir paragrafı gerekli kılıyor, geçtiğimiz aylarda CEO’luk koltuğuna oturan Khosrowshahi, kamuoyunda sıklıkla yer edinmesini sağlayan açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Bakalım başarılı iş adamının sonraki hamlesi, yani açıklaması ne yönde olacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın