Twitter’ın yeni Keşfet özelliği kullanıma sunuldu

0

social-media-icons-on-smartphone-facebook-twitter-instagram

Popüler mikro blog ağında yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. İşte yeni Keşfet özelliğine ilişkin detaylar…

Twitter’da neler olup bittiğini pek çok şekilde öğrenmek mümkün. Artık anasayfanızın dışında, Trend sekmesi o an Twitter’da nelerin tartışıldığını gösterirken; Arama sekmesi de istediğiniz her şeyi bulmanızı sağlıyor.

Daha öncesinde bu deneyimler için ayrı ayrı yerlere tıklanması gerekiyordu. Neler olup bittiğini daha kolay öğrenmeyi sağlamak için yapılan devamlı çalışmaların bir parçası olarak, bu deneyimlerin hepsi bir araya getirildi. Trendler, Arama ve canlı videoların en iyilerini tek bir Explore (Keşfet) sekmesi altında görülebilecek.

Twitter-logo

Geçtiğimiz yıl kullanıcılarından Twitter’da aranılan birçok konunun bulunmasında bazen zorluk çekildiği konusunda yorumlar alındığı ve bu nedenle Trendler ve Arama özellikleri ile kullanımı daha kolay hale getirmenin yollarının araştırıldığını belirtiliyor. Araştırma sürecinde müşterilerin, yeni Keşfet sekmesi sayesinde haberleri, trendleri ve popüler konuları daha kolay bulduklarının tespit edildiği ifade ediliyor.

“Keşfet” adındaki yeni sekme, var olan sekmelerin yanına ekleniyor; böylelikle istenilen şeylerin daha kolay bulunmasının hedeflendiği kaydediliyor. Keşfet özelliği Twitter iOS için kullanıma sunulurken gelecek haftalarda da Twitter Android için de kullanılabilir olacağı açıklandı. Özelliğe göz atılmadan önce uygulamanın güncel olması gerekiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın