Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’ın web kullanıcıları da DM için bildirim almaya başlıyor

  Twitter’ın web kullanıcıları da DM için bildirim almaya başlıyor

  Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

  Popüler mikro blog ağı Twitter, DM olarak da bilinen direkt mesaj özelliği üzerindeki geliştirmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde DM için 140 karakter sınırını 10 bin karaktere çıkaran sosyal medya platformunda yeni bir özellik daha kullanıma sunuluyor.

  Twitter’a web üzerinden giren kullanıcılara bundan sonra DM geldiğinde, ekranın sağ üst köşesinde bir bildirim kutucuğu görünecek. Böylelikle www.twitter.com üzerinden ağa bağlanan kimseler de tıpkı mobil uygulamalardaki gibi bildirim alabilecekler.

  twitter

  Bildirim, mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafı, kullanıcı adı ve mesajının içerinin bir kısmını barındıracak. Bildirim tıklandığında direkt okunabilecek. WhatsApp ya da Facebook’un Messenger’ı kadar etkili bir platform olur mu bilinmez ama Twitter’ın da son yılların öne çıkan dijital trendlerinden anlık mesajlaşma özelliğine gittikçe daha fazla ağırlık verdiği de dikkatlerden kaçmıyor.

  Öte yandan Twitter’ın en son açıklamalarına göre 316 milyon aylık aktif kullanıcısının yüzde 20’lik kesiminin webi tercih ettiği biliniyor. Twitter’da söz konusu özellik, web üzerinden sosyal medya platformunu kullanmayı tercih eden kimseler için sevindirici bir özellik gibi görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN