Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’den Messi ve Ronaldo için özel emoji

  Twitter’den Messi ve Ronaldo için özel emoji

  Lionel Messi

  Sosyal medya, dünya gündemi için de en önemli görüş alışverişi, buluşma noktası. Twitter, Facebook gibi yoğun platformlarda bunun sayısız örneği ile karşılaşıldı. Şimdi ise dünya nefesini tutmuş “Avrupa’a Yılın Futbolcusu” ödülünü bekliyor ve sosyal medya da bu heyecana ortak oluyor.

  Twitter, #BallondOr olarak da bilinen ve yılın en iyi futbolcusuna verilen “Altın Top” ödülünün en büyük adayları Christiano Ronaldo ile Lionel Messi dahil birçok sporcuya özel emoji geliştirdi. Oldukça ilgi çekici oldukları bir gerçek. Kadın ve erkek 6 futbol oyuncusu için hashtag ile atılacak her bir tweet emojilerle renklenecek.

  Tüm spor dünyasının gözü, 11 Ocak Pazartesi günü İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak olan ve yılın en iyi futbolcusuna verilen 2015 FIFA Altın Top (Ballon d’Or) ödül töreninde olacak. Bu yıl 6.sı gerçekleştirilecek olan bu prestijli etkinlikte 2015’te futbola damgasını vurmuş önemli isimlerin başarıları kutlanıyor olacak ve Twitter bu etkinliğin tam kalbinde olacak.

  Twitter ve FIFA #BallondOr emojilerini yayınladı

  Ekran_Resmi_2016-01-08_15_21_17

  İlk defa hayranlar “Yılın Oyuncusu” ödülüne aday gösterilen sporculara desteklerini Tweetlerinde kullandıkları özel emojilerle gösterebilecekler. Aday sporcular arasında Christiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, Caryi Lloyd, Aya Miyama ve Celia Sasic yer alıyor. Emojilerin oluşturulması için de ilgili futbolcunun isminin hashtag ile birlikte atılması yeterli. Bu emojiler 12 Ocak’a kadar yayında kalacak.

  Barcelona ve Brazilya’nın yıldızı Neymar’ın bu heyecana ortak olup Tweetlemesi uzun sürmedi:

  Ekran_Resmi_2016-01-08_15_21_26

  Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN