Twitter’dan dijital temizlik ipuçları

0

Popüler mikro blog ağı Twitter için Kalite Filtresi, Bildirimler ve daha fazlasına yönelik basit bir klavuz yayınlandı. 

Twitter’da haber akışında ilgilenilen konularda daha fazla yönlendirme sağlanması adına yeni bir kılavuz sunuldu. ‘Yeni yıla taze bir başlangıç’ mottosuyla hazırlanan rehber, sosyal medya kullanımını daha keyifli hale getiriyor. Twitter’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi ve gereksiz Tweet’lerin dağınıklığını nasıl önleyebileceğinizi bu rehberle öğrenmeniz mümkün.

Kalite Filtresi

Kalite filtresi aktif hale getirildiğinde hesap kaynağı ve davranışı gibi çeşitli sinyalleri kullanarak gördüğünüz Tweet’lerin kalitesini artırabilir. Bu özellik, bildirimlerinizdeki ve Twitter deneyiminizin diğer bölümlerindeki, yinelenen Tweetler veya otomatik gibi görünen içerikler gibi düşük kaliteli içeriği filtreler.

Sessize Almak

Başka bir Twitter hesabını sessize almak, söz konusu hesabın Tweet’lerini zaman akışınızda görmeyeceğiniz anlamına gelir. Tüm Tweet’leri görmekle ilgilenmeseniz bile, arkadaşlarla bağlantıda kalmak için harika bir yol olabilir. Sessize alınan hesaplara bununla ilgili bir bildirim gönderilmez.

Sessize almak, engellemek veya takibi bırakmaktan farklıdır: Sessize aldığınız hesapların, sessize aldığınızı öğrenmelerinin bir yolu yoktur. Bu seçeneğe bir Tweet’teki simgeden erişebilirsiniz. Ayrıca, belirli sözcükleri, ifadeleri, kullanıcı adlarını, emojileri veya hashtag’leri içeren Tweet’leri de sessize alabilirsiniz.

Engellemek

Bu özellik, belirli hesapların iletişim kurmasını, Tweet’leri görmesini ve takip etmesini kısıtlamada herkese yardımcı olur.

Hassas İçerik

Yeni şeyler keşfetmek, Twitter deneyiminin bir parçasıdır, ancak hassas olabilecek belirli görüntüleri görmekten vazgeçebilirsiniz.

Cevap bırakın