Twitter’daki kripto para konuşmaları 2021’de neredeyse yarı yarıya arttı 

0

Finans ve özellikle kripto paranın Twitter’da konuşulma oranı gün geçtikçe artıyor…

2020 ve 2021 yılı içinde Twitter’da finans ve fintek, konuşulma oranı en hızla artan konulardan biri oldu. Pandemi boyunca özellikle, kısmen insanların daha fazla zamanı olduğu için de, giderek daha fazla insan yatırım, kripto para birimleri, fintek ve daha fazlasını tartışmak ve öğrenmek için Twitter’ı seçti. Bu konuşmaların doğasını daha iyi anlamak adına Twitter; İngiltere, İspanya, Fransa ve Almanya’daki finansla ilgili Twitter sohbetlerini analiz edebilmek için Brandwatch ve Sparkler ile ortaklık kurdu.

Twitter’in açıkladığı rakamlara göre; yalnızca Mayıs 2021’de Twitter’da Avrupa genelinde finansla ilgili 1,3 milyon tweetleşme gerçekleşti. Bu rakam Ocak 2019’daki 690.000 sohbetin neredeyse iki katı oldu. Twitter’daki kişilerin %41’i, Twitter’da yatırım kararlarını etkileyebilecek finans ve iş haberleri gördüklerini söyledi.

Kripto para bu ivmenin en önemli nedenlerinden biri. Kripto para birimiyle ilgili Tweetlerde 2021’de bir önceki yıla göre %42 artış gerçekleşti. Avrupalı Twitter kullanıcılarının finans konusundaki konuşmalarının %34’ü artık kripto para birimleri etrafında dönüyor ve %47’si kişisel finansla ilgili.

Yakın zamanda yatırım yapanların %46’sı bunu pandeminin başlangıcından bu yana ilk kez yaptıklarını söylerken, %43’ü yatırımlarının ana nedeni olarak pandemi sırasında araştırma yapmak için daha fazla zamanları olması olduğunu belirtti.

Şu anda yatırım yapmayanlara sorulduğunda, %40’ı önümüzdeki altı ay içinde borsaya yatırım yapmayı, %37’si tasarruf hesabı açmayı ve %22’si emtiaya geçmeyi düşündüklerini söyledi.

Genel olarak, ankete katılanların %36’sı önümüzdeki 12 ay için en büyük finansal önceliklerinin beklenmedik zorluklar için para biriktirmek olduğunu söylüyor, insanlar temkinli hissediyorlar.

Cevap bırakın