Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTwitter’da yeni özellik: Doğum günü tebriği

  Twitter’da yeni özellik: Doğum günü tebriği

  download-tweets

  Yarım milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile sosyal medyanın en önemli platformlarından olan Twitter için yeni bir özelliğin duyurusu gerçekleştirildi. Popüler mikro blog ağı üzerinden doğum günü tebriklerinin yapılabileceği, kullanıcıların birbirlerinin doğum günlerini görebileceği açıklandı. Yeni özellik çerçevesinde Twitter da doğum günü geldiğinde kullanıcısını doğum günü balonları ile karşılayacak.

  Twitter resmi blog’unda paylaşılan detaylara göre kullanıcılar birbirlerinin doğum günlerini kutlayabilecekler. Bu noktada #HBD (Happy birth day kısaltması) ve #İyikiDoğdun şeklindeki etiketler daha fazla kullanılabilecek.

  Uygulama ile birlikte düşük ölçekli tebriklerin yanı sıra örneğin Twitter fenomenlerinin, popüler isimlerin doğum günleri görülebileceği için bu alanda tweet sirkülasyonunda da ciddi artış öngörülüyor. #İyikiDoğdun Arda Turan gibi yeni trend topic’ler gelecek dönemlerde daha fazla gelebilir.

  wersm-twitter-birthday-cake-657x360

  Öte yandan doğum günü bilgisinin paylaşımı ve gizliliği konusunda da çeşitli özellikler söz konusu. Profili Düzenle sekmesi tıklandığında doğum günü bilgisi girilebiliyor. Ardından da doğum gününü kimlerin görmesinin istendiği kullanıcı tarafından belirleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN