Twitter’da yeni gizlilik özellikleri yolda

0

Twitter, etkileşim sırasında kullanıcıların kendilerini daha fazla güvende hissetmesini amaçlıyor…

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre Twitter, insanların hesabında daha kapsamlı gizlilik kontrolü yapabilmesi için farklı özellikler sunacak. Örneğin ‘tweetlerimi 1 ay, 2 ay veya 3 ay sonra arşivle, o tarihten sonra tweetlerim gizlensin.’ Gibi bir seçenek gelebilir.

Öte yandan beğendiğimiz tweetlerin kimler tarafından görülebileceğini de seçebileceğiz.

Bloomberg’in haberine göre Twitter, bu tarz yeni özelliklerle insanların etkileşim kurarken kendilerini daha fazla güvende hissetmesini amaçlıyor. ‘Sosyal gizlilik değişiklikleri’ olarak adlandırılan bu paket, hem kişisel hem de kurumsal hesapların çok işine yarayacak bir dizi sürpriz barındırıyor gibi.

Eylül ayında yeni özelliklerin bazı kullanıcılar tarafından inceleneceği ve denenmeye başlanacağı belirtildi.

Gizlilik konusunda şaşırtıcı hamleler

Söz konusu değişimlerin ne zaman gerçekleşeceği şimdilik belirsiz. Bloomberg, arşiv seçeneğinin henüz fikir aşamasında olduğunu söylüyor. Habere göre, artık insanların bizi sohbetten çıkarması da mümkün olacak. Twitter’ın bu özelliği 2021 yılının sonunda kullanıma açacağı öngörülüyor.

The Verge adlı web sitesine geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından yapılan açıklama, Bloomberg’in yayınladığı haberi destekler nitelikte. Ekipten şirket adına konuşan yetkili bir personel, ‘yeni gizlilik ayarlarıyla insanların kendilerini daha emniyette hissetmelerini amaçlıyoruz, hedefimiz kontrolü tamamen onlara bırakmak.’ dedi.

Cevap bırakın