Twitter’da Trump, Papa’yı geride bıraktı!

0

ABD Başkanı Donald Trump, Papa’yı geride bırakarak en çok takip edilen politik Twitter hesabı konumuna ulaştı. Listede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7. sırada yer alıyor.

Trump, sosyal medyayı ABD Başkanlık Seçimleri sırasında son derece etkili bir şekilde kullanarak dikkatleri üzerine çekmişti. Takipçi sayısı her geçen gün artan milyarder iş adamı, ABD Başkanı olduktan sonra adeta fenomenliğine fenomenlik kattı…

En son Papa Francis’in arkasında ikinci en çok takip edilen lider durumunda bulunan Trump, zirveyi ele geçirdi. Mayıs 2016’da 7 milyon civarında takipçisi varken şimdi 40 milyonu aşmaya çok yakın. Ekim 2017 itibarıyla güncel rakam 39,7 milyon ve artmaya devam ediyor.

Listede bizden de bir isim ön planda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en çok takipçiye sahip 7. Hesabın sahibi durumunda. Takipçi sayısı 11,2 milyon.

Detay bilgi ise listedeki Hindistan merkezli hesapların ağırlıkta oluşu hakkında. Listede Trump ve Papa’nın ardından 3. sırada yer alan Hindistan Başkanı Narendra Modi, 34,8 milyon hesap tarafından takip ediliyor.

Öte yandan Twitter’da en fazla takipçi ünlü müzisyen Katy Perry’de. 104,5 milyon gibi inanması güç bir takipçi sayısına sahip olan Perry, her 5 Twitter kullanısından 1’i tarafından takip ediliyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın