Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’da takipçi sayınızı nasıl artırırsınız?

  Twitter’da takipçi sayınızı nasıl artırırsınız?

  gorsel36

  Twitter kullanıyor ve takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız kendinize sormanız gereken ilk soru “Nitelik mi yoksa nicelik mi?” olmalıdır. Bu soruya vereceğiniz cevaba göre bir strateji belirler ve izleyeceğiniz adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Takipçi konusunda elbette esas alınması gereken takipçilerinizin niteliğidir. Sizi kısa zaman sonra takip etmeyi bırakacak ve ortak bazı görüşleri paylaşamadığınız takipçilerden zaten bir yarar sağlayamazsınız. Hedefinizde her zaman için sizinle etkileşime geçebilecek, twitlerinizi retwitlemeye hevesli, takipçi sayısı yüksek ama bir o kadar da iletişime açık kişiler olmalıdır.

  Sizin uzmanlık alanınız veya kurumunuzun yaptığı iş ile ilgili hedeflerinize uygun olarak sizi takip 1000 kişi, sizi rastgele takip eden veya satın alma yoluyla artırdığınız binlerce takipçiden çok daha fazla değerlidir. Özellikle de para ile satın aldığınız ziyaretçilere hiç güvenmeyin çünkü kısa süre içinde sizi takip etmeyi bıraktıklarını göreceksiniz. O yüzden belirli bir düzeyde kaliteli takipçiye sahip olabilmek için neler yapılması gerektiğini aşağıda sıraladım.

  Kullanacağınız arkaplan ve profil fotoğrafınız Önemli

  Takipçi adayınız sayfanıza ilk geldiğinde sizi diğerlerinden farklı kılan bir arka plan ve profil fotoğrafı ile görmesi çok önemlidir. Bu görselleri hazırlarken fotoğraf işiyle uğraşan profesyonellerden yardım almanızı önerebilirim. Kaliteli görseller ilk algıda her zaman çok etkilidir. Bu görseller sizi bir anda farklılaştırabilirler ve takip edilmeye başlarsınız.

  İnsanlara Sizi Takip Etmeleri İçin Neden Yaratın

  Öncelikle yaptığınız iş ve uzmanlık alanınız ile ilgili bilgiler vererek başlayabilirsiniz. Sizi takip edenler uzmanlık alanınızla ilgili sizin oldukça yetkin ve tecrübeli olduğunuzu düşünmelidirler. Bunu sağlamak için çalışın ve takipçilerinizi asla kandırmayın. Sizin olmayan paylaşımlar yapacaksanız bile kaynağını mutlaka belirtin.

  Ayrıca rutin paylaşımları da aksatmamaya özen gösterin. Takipçileriniz bilmeliler ki her gün, her akşam veya her sabah mutlaka bazı paylaşımlar yapacaksınız. Çok az paylaşım yapmak veya değersiz içerikleri paylaşmak yeni takipçi getirmediği gibi olanları da sizden uzaklaştırırlar.

  Eğer kurumsal bir hesaba ait takipçi kazanmak istiyorsanız kurumsal kimlik çalışmasına önem verin. Ürün veya hizmetinizi tanıtıcı görseller ve videolar ekleyerek tanıtın. Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında oluşabilecek sorulara cevap niteliğinde paylaşımlar yapın. İyi bir kurumsal kurgu ile sosyal medyada iddialı işler yapabilirsiniz.

  Doğru Twit Zamanlaması

  Atacağınız twit ile ilgili zamanlama da bu platformdaki başarınızı etkiler. Doğru olmayan bir zamanda attığınız twiti sizi takip edenler çok rahat bir şekilde gözden kaçırabilirler. Zamanlama ile ilgili denemeler yaparak doğru verim alabileceğiniz zamanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

  Takipçilerinizle Aranızda Bir İletişim Sağlayın

  Sizi takip eden insanları önemseyin ve onların sorduğu soruları elinizden geldiğince doğru ve samimi olarak cevaplamaya özen gösterin. Onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek için sizi “mention” ederek attıkları mesajlara yorum yaparak cevap verin. Canınızı sıkan ve sürekli hakkınızda olumsuz yorum yapan hesapları engelleyin.

  Farklı Olmak / Fark Yaratmak

  Twitter’da paylaştığınız bir mesajın çok fazla dikkat çekmesini ve paylaşılmasını istiyorsanız ya tarzınız farklı olmalı ya da sıradışı yani alışık olunanın dışında bir bilgi vermelisiniz. Bu platformda en çok paylaşılan bilgilerin güvenilir kaynaklara dayanan istatiksel bilgiler olduğu da aklınızın bir köşesinde dursun.

  Takip Edeni Takip Edin Ama…

  Her gün ilk işiniz sizi takip edenleri gözden geçirmek olsun. Takip edildiğinize göre değerli bulunduğunuzu düşünebilirsiniz. Fakat o kişinin hesabında kısa bir araştırma yapmadan, önceki mesajlarını şöyle bir kontrol etmeden hemen takip etmeye başlamayın. Takip etmeye başladığınızda da bu hesaptan yeni öğrenebileceklerim var mı diye düşünün. Takipçilerinizin size sadık kalması için mümkün olduğunca onları takip edin.  Hatta zaman zaman da yeni takipçiler çekebilmek amacıyla hedef kitlenize uygun kişileri takip etmeye başlayın ki onlar da sizi fark edip takip etsinler.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN