Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’da geçici CEO ‘kalıcı’ olabilir!

  Twitter’da geçici CEO ‘kalıcı’ olabilir!

  jack-dorsey

  Mikro blog ağı Twitter’da geçici CEO’luk görevini yürüten Jack Dorsey’in daimi CEO olacağına dair yeni bir işaret daha ortaya çıktı. Yeni bir rapora göre Twitter eş kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya şirketinin hisselerinin yüzde 24.4’üne sahip. Bu oran, Dorsey’in en büyük hissedar olduğunu gösteriyor.

  Şirkette geçici olarak CEO koltuğunda yer alan ismin, kalıcı olabileceğine dair bu işaret önem taşıyor. Twitter’da kısa süre önce kullanıma sunulan bir dizi köklü yeniliğin Dorsey’in şirketin tepe noktasında olduğu zamanlarda aktif hale getirilmesi, dünya genelinde reklam alanında atılan yeni adımlar da sonraki CEO’nun adını yavaş yavaş netleştiriyor.

  Öte yandan Twitter’da yüzde 24,4’lük hisse senedinin rakamsal karşılığının ne olduğu sorusu bazı tahminleri gündeme getirdi. Twitter’ın piyasa değerinin en az 20 milyar Amerika Doları olduğu ve Dorsey’in de dolayısıyla 6 milyar Amerikan Doları civarında şirket payını elinde bulunduruyor olabileceği iddia edildi.

  sequoia-capitalTwitter yatırımcı ve hissedarlarından biri de Sequoia Capital…

  Diğer hissedarlardan olan aynı zamanda Twitter kurucuları arasındaki Jİm McKelvey’in 564 milyon dolar değerinde hisseye sahip olduğu da belirtilenler arasında. Aaron Lewie, yüzde 5,7 oranında hisseye sahip. Ayrıca önde gelen yatırımcılardan Khosla Ventures’in 1 milyar dolara yakın fona sahip olduğu, JP Morgan, Sequoia Capital ve Rizvi Traverse, JPMC gibi diğer yatırımcılarından yüzde 5 civarında Twitter hissesi olduğu kaydediliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN