Twitter’da fotoğraf ve videolar artık 140 karakterden sayılmayacak!

0

Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

Popüler mikro blog ağı Twitter’da uzun süredir beklenen değişiklik hayata geçirildi. Daha önce spekülasyon halinde basına konu olan ve MediaTrend haber merkezi olarak bizlerin de zaman zaman gündeme getirdiğimiz 140 karakter hamlesi gerçekleşti. Twitter’da bundan sonra fotoğraf, video, GIF, anket ve alıntılar 140 karakterden sayılmayacak.

Böylelikle kullanıcılar daha fazla içerik paylaşabilecek

Artık tweet atarken eklediğiniz fotoğraf, GIF, video, anket veya bir alıntı, 140 karakter sayısından düşmeyecek. Daha önce tweet’e eklenen bir fotoğraf ya da GIF, karakter sayısında ciddi düşüşe neden oluyor, kullanıcıların kendi paylaşımlarına dair açıklama ya da yorum yapabilme imkanı önemli ölçüde kısıtlanıyordu. Şimdilik bu değişikliğin herkese açık olmadığı, kısa süre içinde ise tüm kullanıcılar aynı şekilde yararlanabileceği belirtildi.

Twitter bu yeniliği haberin devamındaki tweet ile duyurdu.

unnamed

Twitter mayıs ayında yaptığı duyuruda tweetleri sadeleştirmek için bazı değişikliklere gideceğini açıklamıştı.

Öte yandan Twitter’ın uzun yıllardır süregelen 140 karakter özelliği de ilk kez bu denli önemli ölçüde değişime uğramış oluyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene de DM olarak bilinen direkt mesaj özelliğinde 140 karakter sayısı kaldırılmıştı.

Yanıtlara yenilik de yolda

Twitter ayrıca, tweetlere atılan yanıtlara ilişkin ileride başlayacak olan değişikliklere ilişkin de denemeler yapıldığı kaydedildi. Test edilen değişiklikler arasında, atılan yanıt tweet’lerinde @isim bölümünün 140 karakterden sayılmaması yer alıyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın