Twitter’da DM’ye yenilik geldi

0

Twitter-logo

Twitter, son dönemde satılmasıyla ve mali bilanço raporlarındaki kötü tabloyla gündemde olsa da kullanıcıya dönük iyileştirmeleri de ihmal etmiyor. Mikro blog ağı, iki yeni özelliği duyurdu. İşte detaylar…

Twitter’ın geçtiğimiz sene 140 karakter sınırı kaldırılan ve kullanıcılar arasında uzun sohbet ve iş olanaklarının kapısını aralayan direkt mesaj (DM) özelliğine yenilikler geldi. Kullanıcı deneyimini artıran yeni özelliklerden ilki hızlı yanıtlar.

Hızlı yanıtlar, seçenek listesinden belirlenen uygun yanıtların gönderilebilmesini esas alıyor.

Yeniliklerden diğeri ise hoş geldiniz mesajları. Özellikle işletmeler için yapılandırılan özellik kapsamında, kullanıcının ilk mesajı atmasına gerek kalmaksızın bir karşılama mesajı gönderilmiş olunacak. İlginç bir iletişimsel geliştirme faktörü meydaha getireceğine şüphe yok.

Her iki DM özelliği ile birlikte işletmeler arasındaki doğrudan mesajlaşamalarda bekleme sürelerinin kısalacağı, iletişimin daha hızlı şekilde oluşacağı kaydediliyor.

Bilindiği üzere işletmelerin çeşitli sosyal medya hesapları, aynı zamanda birer müşteri hizmetleri mecrası olarak da kullanılıyor. Bir ürün ya da hizmeti satın alan bireylerle işletmeler arasında çıkacak sorunlar, talep ve görüşlerin Twitter platformu özelinde DM yoluyla karşılanması gerekebiliyor. İşte bu noktada devreye giren yeni ek özelliklerin fonksiyonel olduğu aşikar.

Sosyal medya gündemine dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın