Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’da DM karakter sınırlaması kaldırıldı

  Twitter’da DM karakter sınırlaması kaldırıldı

  twitter-dm-character-count

  Mikro blog ağı Twitter’ın kullanıcılar arasında doğrudan iletişim sağlayan direkt mesaj (DM) özelliğinde her bir mesaj için toplamda 140 karaktere kadar yazılabiliyordu. Hesap sahiplerinin DM ile başka hesap sahiplerine ifade etmek istedikleri konuları parça parça iletme zorunluluğunu doğuran bu özellik, sosyal medya ağının mesajlaşma özelliğinin yerini; e-mail, WhatsApp ya da başka platformların almasının temel nedenlerinden biri olarak gösteriliyordu.

  Söz konusu karakter sınırlamasının kaldırılacağı geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Ve açıklama hayata geçirildi; Twitter’da DM karakter sınırlaması kısa süre önce kaldırıldı.

  Kullanıcılar internet üzerinden Twitter’a girdiklerinde, DM özelliğini 10 bin karaktere karaktare kadar yazı yazmak suretiyle kullanılabiliyorlar. Mac OS X, iOS ve Android platformlarında ise en son güncellemeler ile birlikte ilgili özellik devreye giriyor. SMS ile gönderilen DM’lerde ise 140 karakter sınırının kalkmayacağı belirtildi.

  twitter-dm-karakter-sinirlamasi

  Öte yandan Twitter tarafından yapılan resmi açıklamada karakter sınırlaması ile ilgili yapılan değişikliğin tüm dünyada aşama aşama kullanıma sunulacağı belirtildi. Yani Twitter, ilgili özelliği çeşitli bölgelerde belirli süreçler dahilinde kullanıma sunuyor.

  Tweet’lerdeki 140 karakter sınırı da kalkar mı?

  Twitter’da DM üzerindeki karakter sınırlamasının kaldırılması tweet’lerdeki karakter sınırlaması için de bir sinyal olarak yorumlanıyor. Twitter’ın 140 karakter sınırlaması bulunan tweet gönderimlerinde de ilerleyen süreçte değişikliğe gidebileceği iddia ediliyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN