Twitter’da ana sayfası aşkla doldu

0

14 Şubat Sevgililer Günü Twitter’da sevgiyle kutlandı. Birbirlerine ilan-ı aşk edenlerTwitter’ın özel emojisini kullanıp ana sayfayı aşkla doldurmayı da ihmal etmedi…

14 Şubat Sevgililer Günü, neredeyse herkesin sevgililerine ve eşlerine aşklarını dile getirmek için tatlı bir fırsat olarak kullandığı bir gün. Kimileri bu günü aşklarını yaratıcı yollarla ifade etmek için kullanıyor, kimileri aşklarını bu günde partnerlerinin hoşuna gideceğini düşündükleri hediyeler ile dile getiriyorlar.

Sayıları hızla yükselen bir grup ise sevgilerini farklı platformlarda ifade etmeyi tercih ediyor, bir nevi aşk da dönüşüp dijital bir hal alıyor. Dünyada olan her şeyin eş zamanlı yaşandığı Twitter’da pek çok kullanıcı sevgilerini de yaratıcı yollarla Tweet’lemeyi tercih ediyor. 14 Şubat 2019, deyim yerindeyse sosyal medyada aşkın günü oldu. Özel hashtag’ler, birbirinden ilginç tweet’lerle Twitter, Sevgililer Günü’nün favori sosyal medya ağları arasında yer almayı başardı.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde bazıları favori takımlarına #OnlyYou hashtagiyle sevgilerini ilan ediyor, başka kullanıcılar platonik aşklarını Tweet’liyor, bazıları ise Twitter’ın özel emojisini kullanarak tüm Twitter’ı aşkla doldurmayı tercih ediyor. Ünlüler de sevgi Tweet’liyor.

Türkiye’de kullanıcılar aşklarını #Valentines, #OnlyYou, #Aşk1GüneSığmaz, #14ŞubatSevgililerGünü ile dile getirdiler.

Popüler sosyal medya ağları Facebook ve Instagram’da da 14 Şubat’ın yoğun paylaşımlarla kutlandığı görüldü. Kullanıcılar sevgilerini, gerçek yaşamda olduğu gibi sosyal medya aracılığıyla da gösterdiler.

Cevap bırakın