Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor

0

Popüler mikro blog ağı Twitter, karakteristik özelliği olan 140 karakterlik tweet gönderme özelliğini esnetiyor. Kısa süre içerisinde 280 karakterlik tweet gönderimi mümkün hale geliyor. İşte detaylar…

Twitter kullanıcılarının uzun yıllardır beklediği, ancak çoğu kesimin de platformun en önemli özelliği olduğu düşüncesiyle değiştirilmemesini savunduğu tweet’lerdeki 140 karakter sınırı artık ortadan kalkıyor.

Kullanıcıların düşüncelerini anlatmak istediklerinde adeta bir blokaj olarak vazifesi gören söz konusu sınırı, ilginç kullanım şekillerine neden olmaktaydı, Örneğin metin olarak farklı bir yere yazılan yazıların ekran görüntüsünün tweet’lenmesi, flood adı verilen ardışık gönderiler bunlar arasında yer alıyordu.

Twitter’da atılan adım, sonraki süreçte 280 karakterli oldukça uzun metinlerin paylaşımına imkan tanıyacak. Şu anda test çalışmalarına devam edilen uygulamanın kısa süre içerisinde tüm Twitter kullanıcılarına sunulacağı kaydediliyor.

Twitter tarafından konuyla ilgili paylaşılan basın bildirisinde geçen şu kısım dikkat çekiyor:

“Twitter, kısa ve öz olma temellidir. Bu özellik sayesinde neler olup bittiğini görmek için Twitter’ı kullanmak böylesine güzel bir yol. Tweet’ler vermek istedikleri bilgi ve düşünceleri bu yolla hedefine ulaştırıyor. Bunu asla değiştirmeyeceğiz.

Biliyoruz ki çoğunuz yıllardır Tweet atıyorsunuz ve 140 karakterle aranızda duygusal bir bağ oluşmuş olması doğal. Bu bağı biz de hissettik. Fakat bunu denedik, yapabileceklerinin gücünü gördük ve hala kısa ve öz olan bu yeni sınırlamaya aşık olduk. Bugün bunu duyuruyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Gelişmeler konusunda sizleri haberdar edeceğiz.”

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın