Twitter’a yapılan en büyük siber saldırıya ilişkin son detaylar

0

Siber saldırı ile bir yandan Bitcoin dolandırıcılığı yapılırken diğer yandan da hesapların özel mesajları ele geçirilmişti…

Twitter’a geçtiğimiz günlerde yapılan tarihinin en büyük siber saldırısı ile alakalı şirketten detaylı açıklama geldi. Blog yazısı ile yapılan açıklamada Twitter’ın yaşadığı en büyük güvenlik felaketi ile ilgili detaylar paylaşıldı. Sosyal medyanın da gündemine oturan saldırıda popüler Twitter hesaplarının bazıları el geçirilmişti.

Ele geçirilen bu hesaplar arasında Tesla CEO’su Elon Musk, eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft kurucusu Bill Gates ve ünlü şarkıcı Kanye West gibi ünlü isimler yer alıyordu. Siber saldırı ile bir yandan Bitcoin dolandırıcılığı yapılırken diğer yandan da hesapların özel mesajları ele geçirilmişti…

Twitter’dan saldırı açıklaması…

Twitter tarafından yapılan açıklamada saldırganların hedef aldığı 8 kişinin Twitter’daki tüm verilerinin indirildiği yani ele geçirildiği belirtildi. İndirilen verilerin içerisinde hesap bilgileri ile direkt mesajlar da bulunuyor.

Öte yandan indirilen direkt mesajlar içerisinde kullanıcıların sildiği mesajlar dahi bulunuyor. Twitter’da silinen mesajlar karşı taraftaki kişi de silene kadar tutulmaya devam ediliyor.

Yapılan açıklamaya göre çalınan 8 hesabının hiçbiri onaylanmış değil. Yani Elon Musk, Kanye West, Barack Obam ve diğer ünlü hesapların direkt mesajlarının çalınmadığı belirtiliyor.

Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre korsanlar 130 hesabı hedef aldı ve şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirdi. Bu hesaplardan 45 tanesi üzerinden tweet gönderildi. Hesap bilgileri ve direkt mesajları çalınan hesap sayısı ise 8 ve bunların hiçbiri onaylanmış hesap değil.

Cevap bırakın