Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’a ‘trend haberler’ sekmesi geliyor

  Twitter’a ‘trend haberler’ sekmesi geliyor

  Twitter-logo

  Facebook, yeni özellikler kazanarak sosyal medyanın zirvesindeki platform olma konumunu güçlendirirken Twitter’dan da çeşitli adımlar gelmeye devam ediyor. Popüler mikro blog ağı Twitter, kısa zaman önce temelde üye olmamış kullanıcıları hedefleyerek ana sayfasını yenilemiş, yine yılın önceki dönemlerinde de çok sayıda yeniliğe imza atmıştı. Yeni bir gelişme ise Twitter’da yer alacak yeni haberler sekmesine işaret ediyor.

  Sınırlı sayıda kullanıcı üzerinden, ABD sınırlarında test edildiği kaydedilen özellik, haber odaklı çeşitli hesapların paylaştığı tweet’leri içeren bir sekme olarak özetlenebilir. İlgili sekmeyi tıklayan kullanıcılar, birçok hesaptan gönderilmiş popüler haber içeriklerine ulaşabilecekler.

  Ekran_Resmi_2015-08-04_13_19_53İlk etapta ABD’nin önde gelen haber organlarından CBS News, New York Times, USA Today’in tweet’lerine yer verildiği görülen ‘trend haberler’ sekmesinin Türkiye’de de yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor. Twitter haberler sekmesinde, Türkiye’de de muhtemelen önde gelen haber platformları üzerinden gerçekleştirilecek paylaşımlara yer verilecek.

  Kullanıcıların Twitter’da daha uzun süre kalmaları, haber odaklı hesapların daha aktif bir şekilde kullanımı ve daha çok kişiye ulaşması gibi amaçlarla kullanıma sunulacak özelliğin aynı zamanda bir gelir modeli olarak da Twitter’a katkı sağlayacağı belirtiliyor. İlgili özelliğin Twitter’ın ne şekilde bir gelir kalalı meydana getireceği ise henüz net bir şekilde açığa çıkmış değil. Bu konuya dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN