Twitter’a rahatsız edici hesaplara yönelik yeni önlemler geliyor

0

Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

Popüler sosyal medya ağı Twitter’ın özellikle trol hesaplar üzerinden yürütülen saldırgan ve taciz içerikli paylaşımlara yönelik uzun yıllardır yeterince önlem alınmaması noktasında eleştirildiği biliniyor. Mikro blog servisi açısından zaman zaman kullanıma sunulan özelliklerin de yeterli olmadığı görüşü dile getiriliyor. Ancak geribildirimler üzerinden çalışmalar yürüten Twitter’da rahatsız edici hesaplara yönelik yeni önlemlerin yolda olduğu kaydediliyor.

Twitter’ın önde gelen yöneticileri arasında yer alan Ed Ho, kısa süre önce yaptığı paylaşımda kullanıcıların dinlendiğini ve önümüzdeki günlerde bazı değişikliklerin hayata geçirileceğini belirtirken şirketin CEO’su Jack Dorsey’den destekleyici bir tweet geldi. Dorsey, tacizle mücadele konusunda tamamen yeni bir yaklaşımın hayata geçirileceğini ifade etti. Bunun için daha şeffaf ve gerçek zamanlı bir diyalogun yürütüleceğinin altını çizdi.

Detaylar şekillendi

Twitter’da olası değişikliklere dair detaylar tam olarak açık olmamasına karşın işaretlerden yola çıkıldığında özellikle troll hesapların yeni hesapla tacizi sürdürmelerinin önüne geçileceği anlaşılıyor. Bu detay, kullanıcıların yeni hesap alım noktasında bazı engellerle karşılaşacağı yorumunun önünü açıyor.

Twitter, sosyal medya platformları arasında kullanıcıların özel hayatı ya da paylaşımına dair taciz içerikli paylaşımların yoğun olarak görüldüğü mecralar arasında.

Twitter’da yeni özelliklerin kullanıcı memnuniyetine olumlu etkide bulunması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın