Twitter’a hashtag’e göre sessize alma özelliği geldi

0

ekran_resmi_2016-11-15_23_49_36

Popüler mikro blog ağı Twitter, kullanıcılarının uzun yıllardır beklediği bir özelliği daha kullanıma sundu. Artık belirlenen anahtar kelime ya da hashtag’lere sahip tweet’ler bildirimlerde görünmeyecek. Örneğin ‘#xyx’ hashtag’ini sessize almak istediniz, herhangi bir kişi tarafından gönderilmiş tweet’te #xyz bulunuyorsa bunu bildirim olarak almıyorsunuz. Özellik, TweetDeck veya Tweetbot gibi üçüncü parti uygulamaları kullanan kimseler için yeni olmamakla birlikte resmi Twitter uygulaması ya da web sitesini kullananlar için faydalı olabilir.

Kullanım için ayarlar sekmesine gidilerek ilgili bölüme kelimeler giriliyor ve söz konusu ‘sessize alma’ işlemi birkaç adımda gerçekleşiyor.

Öte yandan söz konusu sessize alma işlemi yalnızca bildirimler için geçerli, zaman çizelgesinde eskiden olduğu gibi görünüm filtrelenmeden devam edilecek. Bu noktada Twitter’ın reklam gelirlerini düşünerek özelliği zaman çizelgesine entegre etmediği tahmin ediliyor.

ekran_resmi_2016-11-15_23_49_29

Hassas olunan kelime ya da hashtag’lerin bir nevi bildirim özelinde bloke edilmesinin sağlanmasının nedeni ise platformun sunduğu kullanım deneyimini iyileştirmek. Sosyal medya şirketi Twitter, yeni özelliğin platformun son birkaç yıldır kötüye kullanım ve taciz gibi istenmeyen etkilerinin önlenmesine yönelik olduğunu ifade ediyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın