Twitter’a GIF güncellemesi geldi

0

GTY_twitter_nt_131003_16x9_992

Geçen sene Twitter’da 100 milyondan fazla GIF paylaşıldı. İnsanlar ruh hallerinden muhteşem bir smaça, müzik videolarından en sevdikleri dansa kadar hemen her şeyi GIF şeklinde paylaştılar. Twitter’da bu alandaki geliştirme çalışmalarına devam ediyor ve şimdi de platforma GIF arama özelliği eklendi. artık tweet ve doğrudan mesajlarda (DM) GIF paylaşmak çok daha kolay.

Tweet veya doğrudan mesaj oluştururken GIF kütüphanesinden arama yapılabiliyor. Böylece sadece yeni GIF butonuna tıklayarak tam da aradığınız esneyen kediyi ya da hislerinize tercüman olan dans hareketini bulabiliyorsunuz. Aramayı anahtar kelimeleri kullanarak yapabilir ya da“Mutluluk Dansı”, “Mic Drop”, “YOLO”… gibi farklı kategorilere göz atarak istediğiniz GIF’i bulabilirsiniz.

Twitter, GIF arama adını verdiği özelliğin iOS, Android ve twitter.com’da herkesin kullanımına açıldığını, ilerleyen haftalarda daha da yayılacağını duyurdu.
3--Cat-party

GIF arama, GIPHY ve Riffsy ile yürütülen işbirliği ile hayata geçirildi. Konuyla ilgili olarak GIPHY’nin kurucusu ve CEO’su Alex Chung “GIPHY, gerçek zamanlı GIF’leri oldukları anda ulaştırarak Twitter’ın canlı yorum ve sohbet akışını canlandırıyor”diyor ve ekliyor: “GIPHY kullanıcıları, haberler, eğlence, spor ve kendilerini ifade etmek için Twitter’i zenginleştirecek GIF’ler yaratıyorlar. Bu GIF’leri paylaşmayı kolaylaştıracak olan Twitter’la çalışacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.”

Sosyal medya ağı Twitter, 2015 yılı ortasında yönetim kademesindeki değişimin ardından hızlı adımlar atmaya devam ediyor. Daha eğlenceli bir platform olmayı hedefleyen Twitter’a dair sonraki beklentiler arasında 140 karakter sınırının kaldırılması geliyor. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın