Twitter yüzde “0” büyüdü

0

Popüler mikro blog ağı bir türlü büyüyemiyor. İşte konuya ilişkin dikkat çekici detaylar…

Twitter’ın beli bir türlü doğrulmuyor. 2017’ye olumlu bir başlangıç yapan firmanın ikinci çeyrek sonuçları hiç iç açıcı değil. Toplamda 328 milyon kullanıcı bulundurduklarını açıklayan firma geçtiğimiz çeyrekte de aynı miktarda kullanıcıya sahipti. Facebook’un 2 milyara ulaştığı günümüzde bu rakamın düşündürücü olduğunu belirtmek gerek.

Kullanıcı artışının büyük ölçüde yavaşlamasının dışında sosyal medya platformu önemli bir sürprize imza attı; Wall Street’in gelir beklentilerini de aşarak 574 milyon dolar gelir elde etti. Bu da hisse başına yaklaşık 12 cent’lik bir kâra eşit.

Aktif kullanıcı sayısı arttı

İkinci çeyrek mali sonuçlarında Twitter için en olumlu gelişme geçtiğimiz yıla oranla günlük aktif kullanıcı sayısındaki %12’lik artış olabilir. Twitter burada günlük aktif kaç kullanıcısının olduğunu paylaşmak yerine sadece oran paylaşıyor. Dolayısıyla yıldan yıla ne kadar büyük bir gelişme gösterdiğini analiz etmek güç oluyor.

Yatırımcılar huzursuz

Geçtiğimiz çeyrekte şaşırtıcı bir şekilde 9 milyon yeni kullanıcıyı kazandıklarını açıklayan Twitter’ın bu çeyrekte yerinde sayması yatırımcıları da huzursuz etti. Twitter’ın hisseleri çeyrek sonuçları açıklandıktan sonra neredeyse %6 oranında düştü.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın