Twitter, Yes’i satın aldı

0

ekran_resmi_2016-12-06_10_58_19

Mikro blog ağı Twitter, oldukça hareketli geçen bir senenin son virajına girilirken yeni bir şirket satın alımına daha imza attı. Yazılım şirketi Yes Inc, Twitter bünyesine katılıyor. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Yes, kişisel planlama ve paylaşım uygulamaları üzerine yoğunlaşmış bir yazılım şirketi. Satın alımla birlikte hali hazırdaki mobil uygulamaları sonlandırılacak ve geliştirici ekip, Twitter bünyesinde görev almaya başlayacak.

Twitter, satın alım sonrasında Yes Inc ekibinin daha geniş kitlelere hitap edecek özelliklerin geliştirilmesi yönünde çalışacakları için mutlu olunduğunu belirten kısa bir açıklamada de yayınladı.

Daha önce Google, PayPal gibi öncü teknoloji şirketlerinde görev almış isimlerden oluşan ekibin, sosyal medya ağı için yeni özellikler geliştirmeye yoğunlaşması bekleniyor.

Yes adlı yeni Twitter şirketi, insanlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönündeki fikirlerle donatılmış Frenzy ve WYD adlı uygulamalarıyla tanınıyor. Frenzy, arkadaşlarınızla ortaklaşa planlar yapmanızı sağlama üzerine temellenirken, WYD ise ailenin neler yaptığının görülmesi odağında.

Twitter satın alımı sonrasında kapatılacağı duyurulan uygulamalar, yüksek popülariteye sahip değillerdi, bununla birlikte her iki uygulamanın da Twitter’ın ilerleyen dönemlerdeki yeni özelliklerine (aile, arkadaşlar, paylaşım, programlama) dair işaretler içerdiğini görmek mümkün.

Cevap bırakın