Twitter, yeni görünümü ile kullanıma sunuluyor

0

Twitter, geçtiğimiz yıl markanın yüzünü büyük oranda yenilemiş, kullanıcılarından gelen bildirim ve fikirleri de dikkate alarak mikro blog deneyimini güçlendiren özelliklerini bir bir kullanıma sunmuştu. Yeni bir güncelleme ile yeniden gündeme imza  Twitter, kullanıcılarının yüzünü daha fazla güldürmeyi hedefliyor…

Resmi blog açıklamasında “Sizleri yakından dinledik, sevdiğiniz kısımları olduğu gibi bıraktık. Sevmediğiniz kısımları daha güzel hale getirmek için de yaklaşımımızı değiştirdik.” ifadelerine yer verilirken, öne çıkan değişiklikleri şöyle sıralamak mümkün;

Önümüzdeki günlerde twitter.com, Twitter iOS, Twitter Android, TweetDeck ve Twitter Lite’da bazı değişikliklere gidiliyor. Değişiklikler şunlar;

Profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşabilmek mümkün oluyor. iOS tarafında yan tarafta bulunacak yeni gezinti menüsü (side navigation menu) ve uygulamanın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklığın daha az olacağı ve taramanın daha kolay gerçekleştirileceği kaydediliyor.

Website linkleri Safari’nin Twitter uygulamasındaki görüntüleyicisinde de açılabiliyor olacak ve böylece halihazırda giriş yapılan internet sitelerine kolaylıkla ulaşım imkanı sunulacak.

Tipografi daha yalın ve birbirine uyumlu hale getiriliyor ve başlıklar kalınlaştırılıyor. Yuvarlatılmış profil fotoğrafları ise neyin kim tarafından söylendiğini daha anlaşılır hale getirecek.

Daha sezgisel ikonlarla birlikte Tweetlerle daha kolay etkileşime geçebilmek söz konusu oluyor. Ayrıca daha iyi bir etkileşim için ikonlar daha sade hale getirildi.

Tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelleyecek ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip edebilmek mümkün olacak.

Ayrıca artırılmış renk kontrastı ve Safari Okuyucu görünümünde destekli linklerin her zaman açabilme seçeneği gibi ekstra erişim alternatiflerini de iOS kullanıcılarına sunuluyor.

Cevap bırakın