Twitter videoları nasıl indirilir? İşte basit yöntemler

0

Günümüzde sosyal medyaya duyulan ilgi sürekli olarak artıyor. Kullanıcılar özellikle; Instagram, Facebook, Snapchat ve Twitter gibi uygulamaları sıkça kullanıyor ve sürekli olarak bu platformlarda aktif olarak bulunuyor.

Ancak yukarıdaki uygulamaları kullanırken bazı işlemleriniz sınırlı olabiliyor. Örneğin gündemdeki konuların sürekli olarak tartışıldığı Twitter, kullanıcılara video kaydetmeleri için bir özellik sunmuyor. Peki Twitter’daki videolar en basit yöntemle nasıl indirilir? İşte adım adım video indirme yöntemleri…

Twitter videolarını kolayca indirin

  • 1- Twitter Video Downloader

Yukarıda görmüş olduğunuz Twitter Video Downloader isimli site, Twitter’daki videoları kolayca indirebileceğiniz bir yöntem sunuyor. Tek yapmanız gereken buraya tıklayıp siteye girip, ardından videosunu indirmek istediğiniz Tweet’in URL’sini yapıştırmak. İşte bunun daha detaylı anlatımı:

  1. Videoyu içeren tweet’i açın. Paylaş simgesine tıklayın ve bağlantıyı kopyalayın,
  2. Ardından tarayıcınız üzerinden yukarıda paylaşılan internet sitesine giriş yapın,
  3. Son olarak Twitter’da kopyaladığınız bağlantıyı buraya yapıştırın ve mavi renkteki İndir seçeneğine tıklayın.

  • 2- Save Tweet Vid

    Video indirmek için önerilen bir diğer site ise SaveTweetVid. Bu alanda oldukça popüler olan site, yine yukarıda verdiğimiz diğer site ile benzer çalışıyor ve Twitter videolarınızı indirmenize olanak tanıyor. Tek yapmanız gereken indirmek istediğiniz videoya ait Tweet bağlantısını kopyalayıp, ardından Save Tweet Vid isimli siteye yapıştırmak.

  • 3- Klasik ekran kaydı

Son yöntemimiz ise herkesin bildiği klasik ekran kaydedici. Üçüncü taraf internet sitelerini tercih etmeyen kullanıcılar için; NVIDIA ShadowPlay, Radeon Software, Xbox Game Bar veya OBS Studio gibi yardımcı araçları kullanabilirsiniz. Mobilde ise varsayılan olarak ekran kaydediciyi tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın