Twitter ücretli servis üzerinde çalışıyor

0

Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

Sosyal medya platformu Twitter’ın ücretli bir servis sunma stratejisi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte sürpriz gelişmenin detayları…

Milyonlarca kullanıcısı ve gündeme dair dikkat çekici bir izdüşüm sunma fonksiyonu ile dikkat çeken Twitter, yeni bir gelir modeli üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Yeni gelişme, bir Twitter yazılımı olan Tweetdeck platformunun ücretli bir hizmete dönüştürülmek istenmesi ile ilgili. Buna göre sosyal medya ağını daha efektif şekilde kullanmak isteyen kimselerden belli bir meblağa talep edilecek. Söz konusu servisin marka ve medya odaklı hesapların ilgisini çekmesi bekleniyor.

Özelliğin analizler, yapılacaklar listesi gibi birçok farklı başlıkta ücretli üyelere kolaylıklar ve daha kapsamlı olanaklar sunacağı kaydediliyor. Beklenen ve kamuoyuna yansıyan fiyat beklentisi ise aylık bazda üyelik ve 19.99 dolar şeklinde.

Ücretli Twitter hazırlığı

Birçok sosyal ağda görüldüğü üzere ücretsiz olarak sunulan Twitter’da, söz konusu gelişmenin şirketin son yıllarda görülen gelir modelinde ciddi sıçrama görülmemesi durumuna yönelik olduğu tahmin ediliyor.

Tweetdeck, 3. Parti bir uygulama ve 2011 yılında Twitter tarafından satın alınmıştı.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın