Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter, ‘Takip Et’ ve ‘Tweetle’ butonlarını değiştiriyor

  Twitter, ‘Takip Et’ ve ‘Tweetle’ butonlarını değiştiriyor

  Twitter-logo

  Popüler mikro blog ağı Twitter’da son dönemde çok sayıda yapısal değişikliğe gidildi. Örneğin DM olarak da bilinen direkt mesaj özelliğinde 140 karakter sınırı kaldırıldı ve profillere doğum günleri eklendi… Ve şirket yeniden iş başında; bu kez de kullanıcılar açısından en önemli iki buton olan ‘Takip Et’ ve ‘Tweetle’ butonlarında tasarımsal değişikliğe gidileceği kamuoyuyla paylaşıldı. Önümüzdeki ay gerçekleştirileceği bildirilen tasarım yeniliği, uygulama geliştiricilerin bu alanda hazırlık yapmalarını amaçlayacak şekilde Twitter’ın blog sayfası üzerinden detaylı olarak açıklandı.

  Yeniden tasarlanan her iki butonun 2011 yılından beri ilk kez değiştirileceği vurgulanırken paylaşılan bilgiler kullanıcıları ‘daha mavi’ bir Twitter sayfasının beklediğine işaret etti. Açık gri arka plan üzerindeki ‘Takip Et’ ve ‘Tweetle’ (Follow ve Tweet) butonlarında yazılar beyaz ve arka planda mavi ya da ona yakın bir ton ile gelecek. Sonuç olarak Twitter’ın kendi renkleri olan mavi ve beyazın ağırlıkta olduğu butonlar geliyor. Daha önceki tasarım anlayışında siyah, beyaz-gri, mavi gibi karmaşık bir renk paleti söz konusuydu. Günümüz dijital hayatında büyük önem taşıyan bu popüler butonlarda son dönemin gözde tasarım anlayışlarının minimalist yapıda uygulanacağı görülüyor.

  twitter

  Öte yandan yeni butonlarla birlikte takipçi sayısı parametreleri de daha küçük yazı boyutları ile verilecek. Aslında buton boyutları aynı kalacak ama içerisindeki yazılarda küçülme olacak. Twitter’ın yenilenen butonlarının devamında ise merakla beklenen konu tweet sayısı. Göstergeler şirketin köklü değişikliklere gitmediği, küçük ama etkili güncellemelerle kendini yenilemekte olduğunu gösteriyor. Acaba günün birinde 140 karakterlik tweet sınırı kalkabilir mi? Bu sorunun yanıtını ilerleyen zamanlar gösterecek.

  Tıklayın, Media Trend’i Twittter’dan takip edin.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN