Twitter ‘paylaşmadan önce oku’ özelliğini iOS için sunmaya hazırlanıyor

0

Twitter, kullanıcıların bir makalenin retweet etmeden önce okuyabilmesini sağlayan yeni özelliğini iOS için de sunuyor…

Popüler paylaşım sitesi Twitter, bir süredir retweet yapmadan önce makaleyi okuma özelliğini test etmekteydi. Özelliğin Android tarafında başarılı bir şekilde ilerlediğini belirten Twitter, iOS kullanıcıları için de özelliğin kullanıma alınacağını kaydetti.

Twitter kullanıcıları bir makaleyi paylaşırken makalenin içeriğini okuyamadıklarını ve sadece başlığı okuyup retweet edebilmekten şikayetçiydi ve Twitter da bu durumun kullanıcılar için büyük bir soruna yol açtığını öngörerek harekete geçmişti. Geçtiğimiz Haziran ayında konu ile ilgili bir deneme başlatan sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılar için bir makalenin yeniden paylaşılmadan önce okunmasını sağlayan bir özellik sundu.

Twitter kullanıcılarının makale paylaşımında bulunurken bu makaleleri okumadıkları ve yalnızca başlığa bakarak paylaştıkları görülürken bu durumun kullanıcılar için ciddi sıkıntılar oluşturabileceği düşünüldü. Bu kapsamda Haziran ayında başlatılan deney olumlu sonuçlar verdi. Twitter bu olumlu sonuçların ardından aynı özelliği iOS platformu için de getirme kararı aldı.

Twitter’a göre kullanıcılar, paylaşımdan önce makalenin ne içerdiğinden emin olmalı ve yanıltıcı olabilecek içeriklerin bilinmeden yayılmasının önüne geçmeli. Twitter’ın bilgilerine göre kullanıcıların yüzde 40’ı özelliği öğrendiğinde retweet etmeden önce makaleyi okudu ve içerik hakkında bilgi sahibi olunca retweet yapmaktan vazgeçti.

Cevap bırakın