Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter kullanıcı sayısı yükselmeye devam ediyor

  Twitter kullanıcı sayısı yükselmeye devam ediyor

  Twitter Announces Plan To Float On Stock Market

  Sosyal medya, günümüzün en hızlı yükselen trendleri arasında. Dijital hayatın sosyal medya alanındaki odak noktaları arasında ise Facebook, Twitter, YouTube, Instagram gibi platformlar ise başı çekiyor. İşte bu iddialı sosyal ağlardan Twitter’a dair en son finansal ve kullanıcı bazlı bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı…

  Sosyal medya şirketi Twitter, 2015 yılı ikinci çeyreğine dair finansal bilançosunu, çok sayıda veri eşliğinde açıkladı. Mikro blog ağının aylık aktif kullanıcı sayısını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artırarak 316 milyona yükselttiği belirtildi. Twitter’ın kullanıcı sayısı, bu yılın ilk çeyreğinde 308 milyondu.

  Twitter’ın ilgili dönemi 502 milyon dolar gelirle kapattığı vurgulanırken gelirlerin yüzde 12’lik kısmının masaüstü bilgisayarlardan gelmesi dikkat çekti. Yüzde 88 oranında mobil kaynaklar tarafında gelir elde eden şirketin mali bilançosunu açıklamadan önceki gelir beklentisi ise 545 milyon dolardan az olmamak kaydıyla gelir açıklamaktı. Twitter adına hedeflerin tutturulamadığı görüldü.

  Twitter-logo

  Öte yandan Facebook’un 1 milyar 400 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile kıyaslandığında Twitter’ın yarım milyar kullanıcıya sahip olması eleştirileri de beraberinde getiriyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey de ikinci çeyrek sonuçlarından genel olarak memnun olduğunu, ancak büyüme anlamında tatmin olmadığı ifade etti. Şirketin kısa süre önce bazı üst düzey isimleri ile yollarını ayırması da söz konusu finansal bilanço ve genel performans ile ilgili görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN